Ethereum geliştirme stüdyosu ConsenSys Salı günü ana iş modelinin büyük bir yeniden yapılandırılmasını duyurdu.

Ethereum Şirketi ConsenSys’te Neler Oluyor?

Ethereum geliştirme stüdyosu ConsenSys Salı günü ana iş modelinin büyük bir yeniden yapılandırılmasını duyurdu.

ConsenSys, hareketin ethereum odaklı firmanın çabalarını etkili bir şekilde ikiye ayracağını, bir tarafı yazılım ürünlerinin geliştirilmesine, diğeri ise girişim yatırımlarına odaklanacağını vurguladı. ConsenSys, Aralık 2018'de ilan ettiği işten çıkarılmalarda yüzde 13'e ek olarak, personel sayısında % 14'lük bir azalma gerçekleştirdi.

ConsenSys Salı günkü açıklamasında, Geçen yıl boyunca, ConsenSys derin bir stratejik inceleme yaptı ve ekosistemi bir yazılım şirketi ve ayrı bir yatırım şirketi olarak büyütmek ve desteklemek için iki ayrı strateji ortaya koydu.

Süreci bilen bir kaynak, çabalardaki bölünmenin hem yatırım hem de yazılım geliştirmede yer alan bir şirket için para toplamadaki zorlukların bir sonucu olduğunu söyledi.

Yapılan değişikliklerle, yazılım şirketi, kaynağa göre 200 milyon dolarlık bir fon toplama hamlesinden sonra bu aşamaya geliyor. Ağustos ayında yayınlanan bilgiler, ConsenSys'in bu tutarı dış yatırımcılardan toplamaya çalıştığını bildirdi.

ConsenSys yaptığı açıklamada, “ConsenSys, diğerleri arasında Infura, PegaSys, MetaMask ve Codefi içeren modüler bir yığın için optimize edilmiş birkaç üründen oluşan bir yazılım işletmesi gerçekleştirecek. İş iki hedefe odaklanıyor: geliştirici, merkezi olmayan finans ve girişim toplulukları için geliştirici araçları ve altyapısı sağlamak; ve finansal hizmetler, ticaret finansmanı ve ticaret sektörlerindeki işletmelerin blockchain çözümlerini uygulamalarına ve operasyonlarına yardımcı olmak.” diyor.

ConsenSys'in şirkete göre yatırım kolu, “mevcut endüstri lideri şirket portföyünü destekleyerek ve protokol, altyapı, uygulama ve iş katmanlarında inşa edilen sınıfının en iyisi ekiplere yatırım yaparak girişim faaliyetlerine devam edecek odaklanmış bir yatırım yönetimi ekibi yer alacak. Yeni yatırımların önceliği erken aşamada özsermaye, likit dijital varlıklar ve varsa stratejik fırsatları içeriyor.”

ConsenSys Değişiklikleri

Salı günkü duyuru, 13 Aralık’taki yüzde 13’lük işten çıkarmanın açıklandığı bir sürecin doruk noktası gibi görünüyor. O zaman, firma ConsenSys 2.0 için stratejisini dile getirdi.

Salı günkü açıklamasında ConsenSys şunları söyledi: “Temel yazılım işini yatırım faaliyetlerinden ayırmak, ConsenSys'in şekli ve boyutu değişecek demektir.”

Şirket açıklamaya şöyle devam ediyor:

“Şirket yeniden yönlendirdikçe, Çözümler (kurumsal satış ve hizmetler) ve Pazarlama grupları yazılım işini doğrudan destekleyecek ve karmaşık satış sözleşmeleri yapmaya ve geliştirici ve topluluk girişimlerini desteklemeye devam edecektir. Sonuç olarak, genel personel sayısı yaklaşık % 14 azaldı ve yeniden yapılanma ekipleri, odaklanmış bir yazılım geliştirme şirketinin ihtiyaçlarına daha iyi uyum sağlayacak şekilde yeniden yapılandırıldı. ConsenSys, girişim üretim modelinden geçişi tamamlayacak ve dahili olarak finanse edilen bir dizi projeyi ConsenSys Investments portföyüne dönüştürecek."

Şirket ayrıca, ethereum ekosistemindeki projeleri desteklemeye devam edeceğini iddia etti. Ekim ayında proje ekiplerine 175 bin dolarlık hibe verdi - ve bunu hem müşteri çalışması hem de yatırım faaliyeti yoluyla yapacağını belirtti.

Belediye Pazarına Genişlemek

Bu arada ConsenSys 3,8 trilyon dolarlık belediye borç piyasasına girmeye çalışıyor. Salı günü yapılan ayrı bir duyuruda, ConsenSys broker-bayi Heritage Financial Systems'ı satın aldığını açıkladı.

ConsenSys, blockchain teknolojisinin tokenize tahvil tekliflerinin verilmesini kolaylaştırabileceğine inanıyor. Özellikle, ihraççıların daha küçük birimlerde veya mini bonolarda menkul kıymet satmasına yardımcı olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ