Uniswap V1, Ethereum blok zincirinde zincirleme bir akıllı sözleşmeler sistemidir ve “sabit bir ürün formülü ...” temelinde otomatik bir likidite protokolü uyguluyor.

Ethereum Tabanlı DEX Pazarı Uniswap, V2 Protokolünün Başlatılması İçin Bu Tarihi Hedefliyor

Uniswap V1, Ethereum blok zincirinde zincirleme bir akıllı sözleşmeler sistemidir ve “sabit bir ürün formülü ...” temelinde otomatik bir likidite protokolü uyguluyor.

Ethereum destekli merkezi olmayan borsa (DEX) pazar alanı olan Uniswap, bugün protokolünün V2'sini bu yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sürmeyi beklediğini açıkladı. Uniswap V1, Ethereum'da havuzlanmış, otomatik likidite sağlama; ve ERC20 token dönüşümü için istikrarlı bir platform sağlamak için çok bakım gerektirmeden çalışıyor.

Uniswap ekibi şunları söylüyor:

“Uniswap V1, yeni bir merkezi olmayan pazar yeri için konsept kanıtıydı. Uniswap V1, Ethereum var olduğu sürece çalışmaya devam edecek ve şimdiye kadar çok çeşitli kullanım durumları için çok iyi çalıştı. Bununla birlikte, havuzlanmış otomatik likidite henüz yeni teknoloji olmaya devam etmektedir ve biz sadece potansiyelini gerçekleştirmeye başladık. Bu nedenle geçen yıl bir tohum turu düzenledik ve daha geniş Ethereum topluluğunun yanında Uniswap'ı araştırmak ve geliştirmek için özel bir ekip oluşturduk. ”

Uniswap'in V2'si V1'in halefidir ve birçok yeni özellik ve iyileştirme içerir. Gelen değişikliklerden bazılarına kısa bir genel bakışı aşağıda bulabilirsiniz (daha ayrıntılı bilgi burada):

ERC20 / ERC20 çiftleri, Uniswap V2'de herhangi bir ERC20 tokenı doğrudan başka bir ERC20 tokenı ile birleştirilebilir.

Uniswap V2, merkezi olmayan ve manipülasyona dirençli zincir içi fiyat feed'leri sağlayan yeni işlevsellik uygular.

Uniswap'in V2'sindeki flash swapları, kullanıcıların herhangi bir ERC20 tokenından istedikleri kadar ön ödeme yapmadan çekmelerini sağlayacak.. Kullanıcılar, işlem yürütme sonunda, ya: çekilen tüm ERC20 tokenlarını ödeyebilir, ERC20 tokenlarının bir yüzdesini ödeyebilir ve geri kalanını iade edebilir ya da geri çekilen tüm ERC20 tokenlarını iade edebilirler.

 Uniswap V2 kodu küçük bir protokol şarj mekanizması içeriyor. Lansman sırasında, protokol ücreti varsayılan olarak 0 olacak ve likidite sağlayıcı ücreti % 0.30 olacaktır. Protokol ücreti açılırsa, % 0,05 oluyor ve likidite sağlayıcı ücreti ise % 0,25 oluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ