Tahrik ve kuruntusal arasında ince bir çizgi vardır ve dijital varlık endüstrisi çeşitli projelere yönelik beklentilerle doludur.

Ethereum Tabanlı MakerDAO’nun 300 Milyar Dolarlık Hedefi Gerçekçi Değil

Tahrik ve kuruntusal arasında ince bir çizgi vardır ve dijital varlık endüstrisi çeşitli projelere yönelik beklentilerle doludur.

Yazım sırasında, Bitcoin’in piyasa değeri 174 milyar dolardı, ancak 2017 yılında çok geçmeden, kısa bir süre 300 milyar dolarlık şaşırtıcı işareti geçti.

Ryan Sean Adams’ın Bankless hakkındaki son görevine göre, gelecekte benzer bir durumun Makerdao’nun çok taraflı teminat varlığı DAI ile mümkün olduğu tespit edildi.

Ayrıntılara dalmadan, ileri sürülen argüman, MakerDAO'nun merkezi olmayan bir borç verme operasyonu ve çeşitli ilişkisiz varlıklara sahip olacak bir stablecoin ile kredi hattında merkezi olmayan bir şekilde devrim yapabileceği idi.

Görevde verilen hususlar kuşkusuz önemlidir ve teorik olarak sistemin yüksek çalışma olasılığı vardır. Bununla birlikte, mevcut durum göz ardı edilmiştir, bu da farklı dezavantajlarla dolmaktadır.

Yeni başlayanlar için, 13 Mart'ta meydana gelen çarpışma sırasında Makerdao’nun güvenlik açığı vurgulandı. Hepimizin bildiği gibi, Mart kripto piyasası çöküşü, ABD doları gibi “istikrarlı” bir varlığa bağlı kriptolara tanık oldu - keskin bir yükseliş yaşadı. Sonuç olarak, stablecoinler mandallarının üzerinde işlem gördü. DAI, özellikle DeFi ekosisteminin sağlığını potansiyel olarak tehdit eden önemli bir piyasa artışına tanık oldu.

DAI'nin fiyatlar üzerindeki talebindeki artış, piyasadaki kripto varlıklarının azalmasıyla birleşti ve bu da BTC gibi istikrarlı paralarını tutmak isteyen yatırımcıların ETH aşırı volatilite gösterdi.

Torrid döneminin ardından, stable coinlere olan yüksek talep nedeniyle, DAI prim ticareti yapıyordu. Endüstri son birkaç ay içinde toparlanmış olsa da, DAI kazadan sonra 8 hafta boyunca % 1 -% 5 arasında bir prim ticareti yapmaya devam etti.

Bir prim, merkezi olmayan DAI için daha tehlikelidir, çünkü mevcut teminat gereklilikleri nedeniyle ihraççılar için daha yüksek bir engele sahiptir.

Peg hala tehlikede iken, MKR yönetişim tokenı sahipleri DAI'yi 1,00 dolarlık peg'e geri itme yöntemlerini tartışmaya başladı. Biz konuşurken DAI 0.99 olarak değerlendirildi.

Yukarıdaki sorunlar herhangi bir DeFi kullanıcısını kazanamıyordu ve Maker'ın popülaritesi sektörde kesinlikle soluyordu. Twitter kullanıcısı DegenSpartan,

“Kalıcı DAI sabitleyici ve Maker sisteminin talebi karşılamak için arzı ölçekleyememesi, çok fazla kullanıcı kaybetmesine neden olan gerçekten büyük bir sorundur” diyor.

 Dolayısıyla, ekosistem DAI'nin değerini sağlamlaştırmaya devam etmezse MakerDAO'nun potansiyel olarak kullanıcıları kaybedebileceği açıktı. Bu nedenle, 300 milyar dolarlık durumun yakın zamanda ortadan kalkmadığını söylemek güvenlidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ