Polygon'un ekosistemi, şirketlerin kendi değiştirilemez tokenlerini (NFT'ler) piyasaya sürmeleri için tercih edilen platform haline geldiğinden hızla genişliyor.

Ethereum Tabanlı Ölçekleme Çözümü, Önümüzdeki Haftalarda Fiyatta Atlama Yapacak

Polygon'un ekosistemi, şirketlerin kendi değiştirilemez tokenlerini (NFT'ler) piyasaya sürmeleri için tercih edilen platform haline geldiğinden hızla genişliyor.
Polygon, bazı üst düzey markalarla ortaklık kurarak NFT pazarlarını başlatmalarına yardımcı oldu.
Ethereum'un Katman-2 ölçeklenebilirlik platformu Polygon, özellikle yerel kripto para birimi MATIC'in mükemmel performansı ile birçok nedenden dolayı haberlerde yer aldı. Basın saatinden itibaren MATIC, 10.4 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile yüzde 3.72 artışla 1.20 dolar fiyatla işlem görüyor. Geçen hafta boyunca, MATIC fiyatı yüzde 30'luk güçlü bir artış gösterdi.

MATIC için bu fiyat performansı, Polygon ekosisteminin ayak izini dünya çapında çok hızlı genişletmeye çalışmasıyla ortaya çıkıyor. Finans, oyun vb. dahil olmak üzere farklı alanlardaki en iyi endüstriyel oyunculardan bazılarıyla ortaklıklar kuruyor. Bu oyuncular, kendi Web mimarilerini oluşturmak için Polygon platformunu kullanıyorlar.

Polygon aynı zamanda dünya çapındaki en iyi blok zinciri hizmet sağlayıcılarından biridir ve Coca-Cola, Reddit ve Starbucks gibi bazı üst düzey markalarla ortaklık kurarken, dünyaya bir giriş olarak takas edilemeyen jetonlarını (NFT'ler) başlatmalarına yardımcı oldu. Web3'ün. Şirketlerin NFT'lerini başlatmalarına yardımcı olmak, Polygon'un pazarda sunduğu en popüler çözümlerden biridir. Ayrıca Ethereum ekosisteminde büyük ölçeklenebilirliğin önünü açacak.

Polygon'un En Popüler Marka Ortaklarından Bazıları

Adobe: Polygon, Behance platformunu bir NFT pazarına dönüştürmek için teknoloji devi Adobe ile el ele verdi. 2005'ten itibaren Behance, Adobe'nin geliştiriciler, içerik oluşturucular ve sanatçılar için yeteneklerini sergileme platformudur. 10 milyon aktif kullanıcı kitlesine sahiptir. Bu ortaklıkla Polygon, daha fazla NFT sanatçısını ve yaratıcısını bu ekosistemin parçası olmaya teşvik edecek. Ayrıca, Polygon blok zincirinde basılan NFT'ler, Behance'nin NFT pazarında da görünecek.
Adidas ve Prada: Polygon, yaşam tarzı ve moda pazarlarındaki en iyi oyuncularla ortaklığını da kurdu. Polygon'un rehberliğinde hem Adidas hem de Prada, NFT pazarlarını getirmeyi planlıyor.
Liverpool ve Ulusal Futbol Ligi: Spor endüstrisindeki erişimini genişleten Polygon, en ünlü iki futbol ismiyle el ele verdi. Polygon, Liverpool ve Ulusal Futbol Ligi'nin (NFL) kendi NFT pazarlarını oluşturmasına yardımcı olacak. NFL, seçilen bilet alımlarında bazı hayranlarına NFT dağıtacaklarını söyledi.
Stripe: Global ödeme devi Strip, ödeme sistemini optimum güvenlikle ölçeklendirmek için Polygon'a güveniyor. Polygon blok zinciri altyapısını kullanan Stripe, Twitter'a USDC ödemelerini test etmeyi planlıyor. Twitter yaratıcılarının USDC kullanarak para çekmesine izin vermeyi planlıyor.
Meta ve Walt Disney: Geçen hafta kendisi, sosyal medya devi Meta, Polygon NFT'leri Instagram platformuna getirmeyi planladığını duyurdu. Polygon bu proje üzerinde yalnızca Meta ile çalışıyor. Benzer şekilde Disney, NFT'ler, AR ve AI geliştirme üzerine araştırma ve geliştirmeyi teşvik etmek için hızlandırıcı programını duyurdu. Polygon, katılmak için seçilen tek blok zinciri platformudur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ