oyun ekosistemi Enjin, sunucu sahipleri ve oyuncularının Ethereum tabanlı blockchain varlıklarını doğrudan Minecraft sunucularına entegre etmelerine izin veren açık kaynaklı bir eklenti olan Enjincraft'ı piyasaya sürdü.

Ethereum Tabanlı Oyun Varlıkları için Minecraft Eklentisi Yayında

Önde gelen blockchain oyun ekosistemi Enjin, sunucu sahipleri ve oyuncularının Ethereum tabanlı blockchain varlıklarını doğrudan Minecraft sunucularına entegre etmelerine izin veren açık kaynaklı bir eklenti olan Enjincraft'ı piyasaya sürdü.

Enjin'e göre,“Sunucunuz aslında blockchain varlıklarını doğrudan oyunculara sunabilecek. Sunucunuza atlayabilirler. Blockchain cüzdanlarını, Enjin cüzdanlarını sunucunuza bağlayabilirler. Ve sonra oyunda bir şeyler yapmaya başladıklarında, onlara blockchain varlıkları gönderen konsol komutları vermeye başlayabilirsiniz. ”

Eklenti, oyuncuların öğeleri entegre etmelerine, kullanmasına ve ticaretine, blockchain tabanlı Minecraft varlıklarını izlemesine, blockchain cüzdanlarını bağlamasına ve gerçek zamanlı Enjin Coin ve Ethereum bakiyelerini görüntülemesine olanak tanıyan zengin bir özellik kümesi sunuyor.

Minecraft’ın oyun dünyasında 11 yıl önceki başlangıcından beri yükselişi benzeri görülmemiş durumda. Microsoft tarafından 2014 yılında 2,5 milyar dolara satın alınan Minecraft, şimdi 200 milyon satış ve 126 milyon aylık oyuncuya sahip.

 Küresel salgın, Minecraft’ın aylık oyuncu sayısını Nisan ayında % 25 artırdı ve çok oyunculu oturumlarda % 40'lık bir artışa neden oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ