Instagram içerik oluşturucuları yakında NFT'lerini platformda ve platform dışında basıp takas edebilecekler.

Ethereum Tabanlı Solana ve Polygon NFT

Instagram içerik oluşturucuları yakında NFT'lerini platformda ve platform dışında basıp takas edebilecekler. Meta, video NFT'leri için özelliğin yanı sıra Solana blok zincirini ve Phantom cüzdanını bağlama yeteneği sunuyor.
Sosyal medya devi Meta, takas edilemeyen tokenlere  NFT'ler devam eden desteğin ortasında, Instagram NFT'lerinin ticareti için planlarını açıkladı. Duyuru, Instagram içerik oluşturucularının kendi dijital koleksiyonlarını basabileceklerini ve bunları hem platformda hem de platform dışında hayranlarına satabileceklerini belirtiyor.

Şu anda Meta, bu yeni özellikleri Amerika Birleşik Devletleri'ndeki küçük bir içerik oluşturucu grubuyla test ediyor. Ancak, çok yakında daha fazla ülkeye genişletmeyi planlıyor. Meta ayrıca kullanıcıların bu dijital koleksiyonları doğrudan favori kullanıcılarından satın alabileceklerini duyurdu.

Ayrıca Meta, kullanıcıların Instagram profillerinde sergileyebilecekleri dijital koleksiyonların listesini genişletiyor. Bu, Solana blok zinciri ve Phantom cüzdanı için ek desteğin yanı sıra video NFT'lerini içerir. Meta ayrıca, meta verilerin NFT pazar yeri OpenSea tarafından zenginleştirilmesi koşuluyla, seçilen bazı NFT koleksiyonlarına ilişkin bilgilerin Instagram'da gösterileceğini belirtiyor. Bu, koleksiyon adlarının yanı sıra açıklamaları da içerir. Meta dedi ki:

Uygulamalarımızda insanların en sevdikleri içerik oluşturucuları takdir etmelerini kolaylaştırıyoruz, bu da içerik oluşturucuların topluluklarını güçlendirmelerine ve işlerini geliştirmelerine yardımcı oluyor.

ABD'deki tüm uygun içerik oluşturucular için teknoloji devi, Instagram'daki aboneliklere erişimi de genişletiyor. Bu, içerik oluşturucuların tutarlı gelir elde etmelerine ve takipçileriyle daha yakın bir ilişki kurmalarına yardımcı olacaktır. Ayrıca Meta, Reels'den başlayarak Instagram'da da hediyeler başlattı. Takipçiler doğrudan Instagram'da "Yıldızlar" satın alabilir ve Reels'te içerik oluşturucuları desteklemek için hediyeler gönderebilir.

4 Milyar Kişiye NFT'lere Erişim Verilmesi

Meta'nın iki sosyal medya platformu - Facebook ve Instagram - dünya nüfusunun neredeyse yarısına birleşik erişime sahip. Bildiğimiz gibi Meta, Metaverse alanına büyük bir hamle yapıyor ve altyapıyı inşa etmek için milyarlarca dolar harcıyor. Şirket CEO'su Mark Zuckerberg, büyük bahislerinin gelecekte karşılığını alacağından oldukça emin.

Eylül ayının başlarında Meta, Facebook ve Instagram kullanıcılarının cüzdanlarını bağlayabileceklerini ve dijital koleksiyonları paylaşabileceklerini duyurdu. Bu aynı zamanda kullanıcıların sahip oldukları dijital koleksiyon NFT'lerini hem Instagram hem de Facebook'ta yayınlamalarına izin verecek. Bu özellik, Instagram'da dijital koleksiyonların erişilebilir olduğu 100'den fazla ülkede mevcuttur.

Meta, değiştirilemez tokenlerin NFT'ler  dünyasına girerek, planlanan Metaverse sürümünden önce suları test ediyor. NFT'ler, Metaverse'deki farklı dijital varlıklara erişme ve satın alma konusunda çok önemli bir rol oynayabilir. Bütün bir Metaverse ekonomisini inşa etmek için zemin hazırlayabilirler.

Şu anda Meta, Rainbow, MetaMask, Trust Wallet ve Coinbase Wallet dahil olmak üzere üçüncü taraf cüzdanlarla bağlantıyı desteklemektedir. Desteklenen blok zincirlerinden bazıları Ethereum, Polygon, Flow ve Solana'dır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ