İstek üzerine hazırlamış olduğum Ethereum Teknik Analizine gelin bir göz atalım.

Bugün istek üzerine Ethereum teknik analizini yayınlayacağım. Aslında daha önce çalışmalarım olmasına rağmen herkes Bitcoin analizlerine önem verdiği ve altcoinlerde Bitcoin den etkilendiğinden dolayı paylaşma gereği duymamıştım. Eski çizdiğim bir grafik ile giriş yapayım isterseniz sonrada mevcut durumu değerlendirelim.

Evet arkadaşlar şuan bu desteğinde kırıldığını görmekteyiz. Ethereum'un herhangi logaritmik trend çizgisi şuan grafikte görünmüyor destek olarak. Fakat ara trendlerden bir destek çizmeye çalışabiliriz.

Ara trendlerden çizdiğim destekler en kötü abartılı senaryo dahildir.

Grafiğimizi değerlendirirsek, 231$ civarına kadar düşüşleri mümkün karşılayabiliriz. İmkansız değil market döngüsü ile bu durum gerçekleşebilir fakat daha altı için imkan vermediğimi söylemek isterim. Bu tabi ki 231$ civarına düşeceğiz demek değil oraya gelene kadar bir sürü destek noktamız var bizim yapmamız gereken sadece adımları izlemek olmalıdır. Desteklerimiz fibonacci geri çekilmesine görede yazılmıştır ve Logaritmik Ölçekte grafik üzerinden hazırlandı.

Heiken Ashi yorumuna göre henüz bir alım sinyali gelmediği gibi Ethereum uzun süren bir düşüş trendinde ve bundan kurtulamıyor. Tom Demark gördüğünüz gibi arka arkaya 2 seri tamamlamak üzere. Önümüzdeki günlerde bil hassa pazar günü Ethereum döngüsü ne olacak yakından takip etmek gerek büyük ihtimalle bu yüklü düşüş sonrasında al sinyali gelebilme ihtimali yüksek duruyor. (Fakat terside mümkün)

Lineer ölçekte değerlendirdiğimizde ise bir OBO karşımıza çıkıyor ve boyun çizgisi kırmızı ile gösterildi. Mavi ise tam olarak hedefi Ethereum desteklerini pek iyi kullanamıyor siyah destek kırılmış durumda. Fibo destekleride gösterildi arkadaşlar. Fakat tepki yok denilecek kadar az hacim açısından.

Ethereumda indikatörleri incelersek;

RSI çok düşük seviyelerde Ethereum hiç bukadar düşük bir RSI seviyesi yaşamamış diyebilirim. 

Stock RSI kendi etrafında hacimsel sıkıntı yüzünden daireler çiziyor.

Vortex kesinlikle alma sinyali vermiş durumda.

MACD indikatörümüzde sat olarak gözümüze çarpıyor. Yani olumlu bir gidiş hat yok diyebiliriz. Tabiki buralardan yatırım amaçlı Ethereum alınırmı derseniz ben biraz daha izlenmesi gerektiğini düşünmekteyim. Belki bukadar düşük indikatör seviyeleri ve düşen fiyatların tetiklemesi ile bir tepki alımı gelebilir fakat sonrasını göremediğimiz için temkinli olmakta fayda var diye düşünmekteyim. Bitcoin düştükçe Ethereumda düşüşünü devam ettirecektir.

Market hacmi düştükçe Ethereumda ki düşüşler Bitcoin'e geçişlerden dolayı daha da hızlanacaktır. Market bir bunalım içinde arkadaşlar ve bunlardan en çok etkilenen coinler altcoinler olacaktır. Bir Tsunami geldiğinde altcoinler Bitcoini ayakta tutarlar. Bu yüzden Bitcoin dominance değeri artarak marketin hakimiyetini sağlamaya devam eder ve yatırımcı güveni sağlamış olur. Yani maket hacmi düştüğü zamanlarda altcoinlerin düşüşünün bir diğer sebebi Bitcoin'e hızlı geçişlerden dolayı oluyor. Ethereum içinde durum çok farklı olmayacaktır. 

Önümüzdeki günlerde bir artış görülebilir market genelinde fakat bu artış kalıcı bir artış olmayacaktır diye düşünmekteyim. İlerleyen zamanda Ethereum analizlerine devam edeceğim. Yayınlanmasını istediğiniz teknik analiz varsa bildiriniz. Görüşmek üzere. Teşekkürler, sağlıcakla.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ