Bu yılın başlarında Ethereum'dan güçlü çıkışların ardından, kurumsal yatırımcılar son üç hafta içinde net alıcılara yöneldi.

Bu yılın başlarında Ethereum'dan güçlü çıkışların ardından, kurumsal yatırımcılar son üç hafta içinde net alıcılara yöneldi.

Ethereum'un (ETH) bir menkul kıymet olup olmadığı konusunda yeni bir tartışma, kurucu ortak Vitalik Buterin'in fikrini paylaşmasıyla başladı.

Ethereum yatırım ürünleri art arda üçüncü hafta giriş yaptı. Proof-of-Stake (PoS) geçişiyle ilgili olarak devam eden gelişmeler sayesinde.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), bu yıl ciddi fiyat düzeltmesiyle karşı karşıya kaldı. 2022'nin başından bu yana, ETH fiyatı yüzde 70'in üzerinde bir düzeltme yaptı. Şu anda ETH, 128 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 1.000 dolara yakın işlem görüyor.

İyi haber şu ki, Ethereum geliştiricileri Ethereum 2.0 geçişi ile ilerleme kaydetmeye devam ettikçe, Ethereum'a kurumsal ilgi son zamanlarda artıyor. Bu ayın başlarında, Ethereum geliştiricileri, Sepolia test ağında Merge yükseltmesini başarıyla başlattı. Bu bizi Ethereum ana ağında The Merge yükseltmesinin lansmanına yaklaştırıyor.

Geçen hafta, Ethereum ürünleri 7,6 milyon ABD doları net giriş gördü. Yeni girişler, bu yılın başlarındaki büyük kâr rezervasyonlarının ardından geldi. Fon yöneticisi CoinShares tarafından bildirildiği üzere:

Girişler, 2022 çıkışlarını 460 milyon ABD Doları'lık bir zirveye getiren ardışık 11 haftalık çıkışlara katlanan duyarlılıkta mütevazı bir dönüş olduğunu gösteriyor. Duyarlılıktaki bu gelişme, Ethereum'un iş kanıtından hisse kanıtına geçtiği ve bu yılın ilerleyen saatlerinde gerçekleşen Birleşme olasılığının artmasından kaynaklanıyor olabilir.

Ethereum'da kurumsal girişlerin artması, ETH'nin dibi oluşturduğu anlamına mı geliyor? CoinShares CSO'su Meltem Demirors geçtiğimiz günlerde daha geniş ekonomide ve ayrıca kriptoda daha fazla acı beklediğini söyledi.

1.000 dolarda bile, ETH bir miktar satış baskısı ile karşı karşıya ve bazı analistler ETH'nin 600 dolara kadar düzeltme yapmasını bekliyor.

Ethereum (ETH) Bir Menkul Kıymet Midir?

Bitcoin maxis ve Ethereum destekçileri arasında Ether'in (ETH) menkul kıymet olup olmadığı konusunda yeni bir tartışma patlak verdi. Altcoin Daily ile bu hafta başlarında yaptığı röportajda, Bitcoin müjdecisi Michael Saylor, Ether hakkındaki görüşünü paylaştı.

‘Ethereum'un bir menkul kıymet olduğunu düşünüyorum, bence oldukça açık, bir ICO tarafından yayınlandı, bir yönetim ekibi var, mayın öncesi vardı, hard fork var, sürekli hard fork var, zorluk bombası var. geri çekilmeye devam ediyor ,’dedi.

O zamandan beri, Bitcoin maxi ağırlıklarını Saylor'un arkasına atıyor. 12 Temmuz Salı günü, Swan Bitcoin'in genel yayın yönetmeni Nick Payton şunları söyledi: "Sevgili İspat Kanıtı, Özelliklerini değiştirmek için bir şeye oy verebilmeniz, bunun bir menkul kıymet olduğunun kanıtıdır. Sevgiler, Bitcoin.”

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin buna hızlı yanıt verdi. Buterin tweet attı: “Bazı PoW savunucularının PoS'un protokol parametrelerinde oylamayı içerdiği  tıpkı PoW'un yapmadığı gibi değil  ve bu genellikle tartışılmaz hale geldiği şeklindeki katıksız, açık yüzlü yalanı tekrarlamaya devam etmesi şaşırtıcı. Düğümler, PoS ve PoW'da geçersiz blokları reddeder ."

Ether fiyatına geri dönersek, bazı analistler bunun özellikle uzun vadeli sahipler için birikim için iyi bir zaman olabileceğine inanıyor. Ancak ETH'nin her iki durumda da sallanması, Ethereum 2.0 geçişinin başarısına çok şey bağlı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ