Piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesi 4.744 dolara ulaştı.

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesi 4.744 dolara ulaştı. TradingView'e göre, piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.744 dolara ulaştı. Ethereum şimdi 12 Mayıs'ta 4.632 $ olan önceki ATH'sinin üzerinde işlem görüyor. Varlık, yılın başından bu yana % 540 gibi büyük bir artış kaydetti, hatta aynı dönemde %125'lik bir kazanç gören Bitcoin'den daha iyi performans gösterdi. Ethereum, yeni zirvelere ulaştığı için önde gelen kripto para birimi Bitcoin'in liderliğini takip etti.

Ethereum'un Piyasa Değeri Şu Anda 560 Milyar Dolar

Ethereum'un piyasa değeri şu anda 560 milyar dolar, bu da Wall Street Bankası JPMorgan Chase'den daha büyük, ancak 576 milyar dolarlık Çinli teknoloji devi Tencent'in altında. Bunu perspektife koymak gerekirse, sadece 11 ay önce, Aralık 2020'de bu, tüm kripto piyasa değeri ile aynıydı. CoinGecko'ya göre, bu toplam aynı zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3 trilyon dolara ulaştı. Bu Etherum rallisi, toplam kripto pazarını, CompaniesMarketCap'e göre 11,5 trilyon dolar olan tüm altın piyasa değerinin yaklaşık dörtte birine getiriyor.

Ethereum'un Hash Oranı da Yeni Bir Zirveye Ulaştı

Zincir içi analitik sağlayıcı Glassnode'a göre, Ethereum'un hash oranı da yeni bir zirveye ulaştı. 2 Kasım'da önceki 876 TH/s'lik ATH'den yükselen Ethereum hash oranı ilk kez 1 EH/s'ye ulaştı. Ethereum madencilik zorluğu da şu anda şimdiye kadarki en yüksek seviyelerinde. Glassnode ayrıca Ethereum'un merkezi borsalardan ayrılmaya devam ettiğini bildirdi. Yaklaşık 6,4 milyar dolarlık ETH borsalara akarken, 8 milyar dolar geride kaldı ve bu da geçtiğimiz hafta 1,6 milyar dolarlık net zarara yol açtı. Glassnode'a göre, Ethereum vadeli işlem sözleşmeleri açık faizi, Bitfinex'te tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2 milyar dolara bile ulaştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ