Ethereum ağının yerel kripto para birimi olan Ether, bu hafta ilk kez 4.100 $ seviyesinin üzerine çıktı.

Ethereum Yeni Rekoruna Doğru İlerliyor

Ethereum ağının yerel kripto para birimi olan Ether, bu hafta ilk kez 4.100 $ seviyesinin üzerine çıktı.

Kripto Para birimi  Ethereum bu hafta 4.100 $ 'ı aştı. Yeni kullanım alanları bularak ve diğer dijital para birimlerini yükselten bahislerle üst üste üçüncü oturum için yeni bir zirveye tırmandı. Önde gelen kripto Bitcoin, üç haftanın en yüksek seviyesini ulaştı.Dogecoin sabit kaldı . Tesla şefi Elon Musk'un SNL görünümüne ilişkin yorumlarının ardından pazar günü düşüşe geçmesinin ardından keskin düşüşünü durdurdu.

Eter gün içinde % 6 arttı

Ethereum Blockchain kullanılarak işlem gören Ether, Asya'da öğle saatlerinde 4.119 dolara ulaştığı Binance borsasında en son % 6 civarında artışla  işlem gördü. Bitcoin 59.603 $ 'a yükseldi ve Dogecoin 0.54 $ civarında sabitlendi. Bitcoin ikiye katlandı, Ether bu yıl beş kattan fazla yükseldi. Dogecoin ve Bitcoin'den diğer kripto varlıklarına coşkulu bir ruh hali yayılırken yüz kattan fazla bir yükseliş görüldü. Yılın başından bu yana, ikinci lider kripto Ether, Bitcoin'deki % 100 sıçramaya karşı % 450'nin üzerinde artış gösterdi. Ether’in piyasa değeri şu anda 480 milyar dolara yaklaşıyor ve bu Walmart ve Johnson & Johnson gibi şirketlerin piyasa değerinden daha yüksek.

Ethereum blok zinciri yakın zamanda güncellendi

Ethereum Blockchain'i kısa süre önce güncellendi ve traderlar, onu "DeFi" veya dijital platformların bankaların finansal işlemler üzerindeki hakimiyetini azalttığı merkezi olmayan finans adı verilen bir trendde merkezi bir oyuncu haline getirebileceğini düşünüyor. Binance Coin ve Dogecoin de dahil olmak üzere diğer kripto para birimleri de bu yıl arttı. Bununla birlikte, Dogecoin, kripto yatırımcısı Musk'ın bunu bir televizyon görünümünde bir "telaş" olarak tanımlamasının ardından Pazar ticaretinde üçte bir düştü, ancak SpaceX roket şirketinin bunu ödeme olarak kabul edeceğini tweetledikten sonra destek bulmuş gibi görünüyordu. Dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler de kripto para birimleriyle ilgili katı yasalar getirmeyi düşünüyor.

Ethereum, kendi kripto para birimi olan Ether'i içeren, merkezi olmayan bir açık kaynaklı blockchain sistemidir. ETH, merkezi olmayan akıllı sözleşmelerin yürütülmesinin yanı sıra diğer birçok kripto para birimi için bir platform olarak çalışır.

Ethereum ilk olarak Vitalik Buterin tarafından 2013 tarihli bir whitepaper'da açıklandı. Buterin, diğer kurucu ortaklarla birlikte, 2014 yazında bir çevrimiçi halka açık kitle satışında proje için fon sağladı ve 30 Temmuz 2015'te resmi olarak blok zinciri başlattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ