Kripto para piyasaları ikiye ayrılıyor: Bitcoin ve diğerleri.

Kripto para piyasaları ikiye ayrılıyor: Bitcoin ve diğerleri. Bitcoin tek başına toplam piyasanın %42.4’üne hakim. Bu oranın %70’leri bulduğu oldu. Diğerleri olarak sınıflandırdığımız binlerce kripto para “altcoin” olarak adlandırılıyor. Altcoinlerin liderliğini ise Ethereum üstleniyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Birçok kripto para Ethereum ağı üzerinde hayat buldu. Bu kripto paralar belli fon düzeyine ulaştıklarında kendi Blockchain’lerini kurdular ve kendi yollarına devam ettiler. ERC20 tokenları olarak sınıflandırılan kripto paralar, Ethereum ile hayata adım attılar.

Ethereum Ağı Birçok Projeye Ve Kripto Paraya Ev Sahipliği Yapıyor

DeFi tokenları, taraftar tokenlar, stabil coinler ve NFT (non-fungible tokens) Ethereum ağının sakinlerinden sadece bazıları.

Ancak kripto para piyasaları ve Ethereum ağı o kadar çok büyüdü ki artık Ethereum kendi sakinlerini barındıramaz hale geldi. Ethereum ağı hantallaşmaya ve işletim ücretleri artmaya başladı. Ethereum bu sürecin üstesinden gelmek için Ethereum 2.0 çalışmalarını yürütüyor.

Piyasa da Ethereum ağının hantallığına kendi çözümlerini buluyor ve Ethereum ile aynı misyona sahip yeni projeler boy gösteriyor. Bu projelerden akla gelen ilk iki proje: Solana (SOL) ve Cardano (ADA).

İlerleyen dönemde kuvvetle muhtemel Ethereum ciddi bir rekabet ile karşı karşıya kalacak. Çünkü Ethereum ağı gibi Solana ve Cardano da akıllı sözleşmelere ve farklı projelere ev sahipliği yapabiliyor. Her iki rakip blockchain de Ethereum’un yapabildiğini daha hızlı ve ucuza yapabildiğini iddia ediyor.

Kısaca Ethereum’un altcoin liderliği tehlikede ve ilerleyen dönemde Ethereum’u ciddi bir rekabet bekliyor.

https://www.fxempire.com/forecasts/article/ethereum-losing-steam-to-solana-cardano-polygon-783380

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ