Şubat ayının son haftasında düşüş eğiliminin sonuçları, sektör genelinde çok sayıda önemli dijital varlığa yakalandı.

Şubat ayının son haftasında düşüş eğiliminin sonuçları, sektör genelinde çok sayıda önemli dijital varlığa yakalandı.

Coinmetrics’in en son Ağ Durumu raporuna göre, CM Bletchley Endeksleri, Bitcoin ve Ethereum gibi büyük varlıklar da dahil olmak üzere tüm büyük paralar için negatifti.

Şaşırtıcı bir şekilde, Bitcoin, diğer CMBI endeksleri Bitcoin değeri olarak adlandırıldığında daha büyük bir amortisman kaydettiğinden, CMBI grafiklerinde yüzde 14'lük negatif getiri ile hafta boyunca en iyi performans gösteren kripto varlıktı.


Yukarıdaki grafiklerde görüldüğü gibi, 9 düz hafta boyunca önemli ölçüde iyi performans gösterdikten sonra, Ethereum'un pozitif eğimi, hafta boyunca en kötü kripto-performansçılarından biri olduktan sonra bir burun dalışı kaydetti. Endeks, hafta boyunca yüzde 20'lik bir düşüş gördü ve Bletchley 20 (orta büyüklükteki varlıklar için) benzer bir düşük performans seviyesine karşılık verdi.


Kurumsal bir bakış açısından, Ethereum Vadeli işlemleri, BitMEX'e de olumlu bir duygu kaydetmedi, çünkü ETHUSD Açık Poazisyonları, önemli bir düşüş gösterdi. Açık Pozisyonlar 26 Şubat'ta 657.000’den yazım sırasında 467.000’e geriledi. Perakende borsalara olan Açık pozisyon, geçen hafta Deribit ve Kraken gibi kurumlar üzerindeki günlük hacimlerle benzer bir muamma ile karşı karşıya kaldı. Bununla birlikte, bu platformlardaki düşük işlem hacminin tarafsız bir nedeni, 27 Şubat'ta yapılacak sözleşmelerin sona ermesinden kaynaklanıyor olabilir.

İki hafta geçmesine rağmen, Ethereum yüzde 25'in üzerinde toplam pozitif getiri elde etmeyi başarırken, diğer kripto varlıklar yüzde -5 ila 5 arasında getiri sağlamayı başardı.

Spektrumun diğer ucunda, Bitcoin’in Şubat ayının ilk iki haftasındaki muazzam yükselişi, sadece yüzde 6 aylık getiri ile en kötü performans gösteren endeks olduğu için geçersiz kılındı.

 Şubat ayında artık dikiz aynasındayken, düzeltme döneminden kopma, dünyanın en büyük dijital varlığı için verimli bir hareket dönemini tetikleyebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ