12 Mart'taki pazar kan banyosunun sadece endüstride dalgalanma etkileri değil, aynı zamanda birçok insan kripto endüstrisinin kaderini sorguladı.

12 Mart'taki pazar kan banyosunun sadece endüstride dalgalanma etkileri değil, aynı zamanda birçok insan kripto endüstrisinin kaderini sorguladı. Aslında, kripto pazarının 12-13 Mart'ta düşmesinin bir sonucu olarak, dijital varlıklarla ilişkili büyük platformlar korkunç gerilemeler kaydetti.

Ethereum’un DeFi platformu özellikle çok etkilendi.

DeFi Pulse tarafından sağlanan verilere göre, DeFi'de USD cinsinden Toplam Kilitli (TVL) 12-13 Mart'ta 300 milyon dolardan fazla önemli ölçüde düştü. Yaklaşık 889 milyon dolarlık bir TVL kaydettikten sonra, değerleme yukarıda belirtilen piyasa çöküşünün ardından 13. ayda 556 milyon dolara düştü. Bununla birlikte, Bitcoin’in fiyatı dengelendiğinde, basın zamanında grafiklerde küçük bir iyileşme kaydedildiğini ve 656 milyon $ 'a yükseldiğini belirtmek gerekir. Ancak, TVL bu yıl önceki rakamlarının oldukça altında kalmaya devam ediyor.

DeFi'de kilitlenen toplam Makerdao’nun DAI miktarı, basın zamanında 83.64 milyon $ 'dan 48 milyon $' a düştüğü için önemli ölçüde etkilendi. Böylece, Maker son 24 saat içinde yüzde 9,9 değer kaybetti.

Perşembe günü bir paydaşın çağrısına göre Bitcoin’in çökmesinden sonra Ethereum'un fiyatındaki düşüş, DeFi’nin borç verme ve borçlanma dönemi için gerçek bir test dönemi oldu.

Bahsedilen fiyat çöküşü sırasında, trader'lara fiyat feed'i bilgisi gönderen DeFi‘s Oracles devam edemedi. Sonuç olarak, Oracles, işlemcilere kesin verileri işleyemedi ve şişirilmiş işlem ücretleri ödemeden işlem yapmalarını engelledi.

Aslında, MakerDAO’nun protokolü Oracle fiyatlandırma muamelesinden dolayı büyük ölçüde etkilendi. MakerDAO’nun blogu,

"Fiyat feed'i gecikmesinin kendisiyle ilgili ayrıntılar hala araştırılıyor ve mümkün olan en kısa sürede paylaşılıp ele alınacak."

Bununla birlikte, bu endişelere rağmen, blog, yazım sırasında pazarın sağlıklı olduğunu ve acil durum kapatma tartışmasının durdurulduğunu ekledi. Kayıp DAI ile ilgili olarak, protokol, teknik incelemeye göre, sistemin yeniden teminatlandırılması için MKR tokenlarını bastıracak ve satacaktır.


 Çöküş WBTC'de Kilitli Toplam Değeri de etkiledi, TVL 7.1 milyon $ 'dan 4.36 milyon $' a düştü. DeFi platformu açıkça kaza ile sarsıldığında, MakerDAO, ekosistemin kargaşaya karşı dirençli olduğuna inanıyor ve durum zamanla normale dönecek şekilde ayarlandı

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ