DeFi, blockchain endüstrisinde tartışmalı bir konu olmaya devam ediyor. Son aylarda, DeFi'de kilitlenen toplam USD bir ATH'ye ulaştı ve muhtemelen önemli bir artış görecek.

Ethereum’un DeFi

DeFi, blockchain endüstrisinde tartışmalı bir konu olmaya devam ediyor. Son aylarda, DeFi'de kilitlenen toplam USD bir ATH'ye ulaştı ve muhtemelen önemli bir artış görecek. Ancak DeFi'nin benimsenmesi ile ilgili olarak, birçoğu hala biraz daha şüpheci. Blok zinciri Reaksiyon podcast’in Tom Shaughnessy ile yakın zamanda yaptığı bir konuşmada Blockchain Capital Yatırım Ortağı Aleks Larsen, DeFi'nin benimsenmesi ile ilgili sorunları vurguladı.

“Bu teknolojinin yeni olması. Ethereum bu aşamada sadece birkaç yaşında. Bu aşamada ana akım benimsemenin herhangi bir benzerinin olmasını bekleyebileceğinizi gerçekten sanmıyorum ”

Platformun birkaç olasılık, ancak çok az erken benimseyenleri temsil ettiği DeFi'yi internetin ilk günleriyle karşılaştırmaya devam etti.

Larsen ayrıca, daha geniş kullanım durumları ve uygulamaları için çalışacak doğru modeli bulmak amacıyla DeFi ekosisteminde ne kadar çok deney ve test yapıldığına dikkat çekti.

Kripto para endüstrisinin DeFi'yi ve zincirler arasındaki kabilecilik suçlamalarını benimsemekten çekinmesinin ardında yatan neden olduğunu sorduğunda, Larsen “Bence birçok eleştiri çok adil. Onları çoğunlukla Bitcoin topluluğundan görüyorum ve tamamen merkezsiz olmadığını düşünecekleri her şeye karşı genel bir muhalefetleri var. ”

Bununla birlikte, erken gelişim aşamasında, DeFi platformunun tamamen merkezsiz olmasının sorun yaratabileceğini iddia etti. “Kapının hemen dışında merkezsizliğin, elde ettiğiniz faydadan daha fazla sorun ortaya çıkardığını” vurguladı.

Bu ifadeyi, temel katman güvenli değilse ve DeFi büyük ölçüde ademi merkeziyetçi ise, potansiyel istismarların felaket yaratabileceğini söyleyerek destekledi. “DeFi ile önemli olan, altındaki akıllı sözleşmelerin işleyişinin bütünlüğüdür. Ve bunun çekirdeği gerçekten güvenli bir temel katmana sahip durumda.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ