Kripto para piyasası, çoğu kripto varlığın fiyatında bir artışa tanık oluyor.

Kripto para piyasası, çoğu kripto varlığın fiyatında bir artışa tanık oluyor. Bitcoin liderliğindeki büyük kripto paraların çoğu bu yükseliş dalgasının bir parçasıydı. Dünyanın ikinci en büyük kripto parası olan Ethereum, 2020 yılının başlangıcından bu yana  yaklaşık % 57'lik bir oranını bildirdi ve BTC'nin % 35'lik oranından daha iyi oldu. Dijital varlıkların fiyatı arttıkça, DeFi de yeni bir kilometre taşını işaretlemeyi başardı.

DeFi Pulse tarafından sağlanan verilere göre, DeFi'de kilitlenen toplam değerin [USD] 970.3 milyon $ olduğu bildirildi.

Oysa DeFi'ye kilitlenen Ethereum Şubat ayında bir düşüş kaydetti.

Maker, kredilendirmede kilitli değerin 573,6 milyon $ 'a ulaşmasıyla gün boyu % 7 artış kaydetti. Compound, kilitli değerdeki büyük farktan dolayı ikinci sırada yer aldı, ancak bir günde % 8 artış bildirdi. DeFi'nin muazzam büyümesine rağmen, bağımsız bir geliştirici ve kodlayıcı olan Udi Wertheimer, DeFi uygulamalarının geleneksel Bitcoin borsalarına göre bir avantaj sağlamadığına inandığı için şüpheci olmaya devam ediyor.

Wertheimer, 'DeFi DeFicient' hareketi için tartıştığı 'Blockchain Tartışması' podcast'ine konuk oldu. Wertheimer, DeFi veya Bitcoin'in şu andaki anlayışıyla Bitcoin'in olabileceğini vurgulayan kodlayıcıyla ilgili belirsizliğe dikkat çekti ve ekledi:

“Eğer öyleyse, USDT / Tether ne olacak? Bu aynı zamanda DeFi mi? USDC de DeFi mi? Bu yüzden söylemek zor. ”

 Bir tweet serisinde Wertheimer, Bitcoin borsalarının “aynı güvenlik özelliklerine sahip borç verme, kaldıraç, sentetik vb. Hizmetler” sunduğunu ve bunun yerine DeFi'yi kullanmanın bir tersi olmadığını iddia etti. DeFi'deki mevcut arbitraj fırsatlarına rağmen, ses seviyesi düşüktü ve kodlayıcıya göre ileri gidemeyebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ