Ethereum, Temmuz 2019'dan beri görülmeyen bir seviyede işlem görüyor. Yıl başından bu yana, ETH değerlemesini iki katına çıkardı.

Ethereum, Temmuz 2019'dan beri görülmeyen bir seviyede işlem görüyor. Yıl başından bu yana, ETH değerlemesini iki katına çıkardı ve yazının yazıldığı sırada 272 $ olarak fiyatlandırıldı. Ethereum kritik bir direnci kırmış olsa da, sadece kripto para biriminin fiyatı yükselişte değil.

Ethereum’un ağ kullanımı da artmakta. Aktif adresler açısından, Ethereum Eylül 2019'dan bu yana görülmeyen bir seviyeye ulaştı. Aktif adres sayısı % 26.7 artarken, işlem sayısı da % 20.77 arttı.

Kripto analiz firması Glassnode, gaz kullanımında grafikte dört ayın en yüksek seviyesine ulaşan güçlü temeller kaydetti.

Boğa ağının temelleri, Ethereum’un fiyatını 270 doların üzerindeki pozisyonunu geri kazanmaya itti. Kritik 360 $ seviyesinde Ethereum’un fiyatı iki kez dirençle karşılaştı. Kripto para bu noktaya üçüncü kez dokunduğunda fiyatı yükseldi ve en büyük kırılmaya neden oldu. ETH'nin 360 $ işaretine yaklaştığı için fiyat hareketini görmek ilginç olacak.

Ethereum’un gaz kullanımı bir ATH’ye son kez girdiğinde takvimler Eylül 2019’u gösteriyordu. Bu süre zarfında gaz kullanımının önemli bir kısmı standart olmayan sözleşmelerin ve Tether'in kullanımından kaynaklandı. Bu aynı zamanda ağın gaz sınırını çevreleyen tartışmaları da hüküm sürdü. Ayrıca, işlem faaliyeti de benzer bir tablo çizdi. Buna paralel olarak Glassnode daha önce açıklamıştı,

“Geçen hafta Tether'i taşımak için Haziran ayında % 1'den az olan işlemlerin % 25'inden fazlası kullanıldı. ETH transferleri % 30 civarındayken, akıllı sözleşme etkileşimleri son işlem sayımlarının % 45'ini oluşturuyor ve çoğu DeFi’de bulunuyor.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ