Bloomberg gelenekselleşmiş “Yılın En Etkileyici 50 İnsanı” listesini yayınladı ve bu sene Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin’de bu listede! Bloomberg’in en iyi 50 listesinde geçtiğimiz yıl dünyada birçok farklı endüstriden önemli yöneticiler, girişimciler, kanaat önderleri vb. insanlar vardı. Buterin’in bulunduğu listedeki akranları arasında Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Selman ve SpaceX ve Tesla’nın CEO’su olan milyarder Elon Musk da bulunuyor.

Buterin’in bu listeye dahli elbette asla şaşırtıcı bir durum olmamalı. Kripto para piyasası adeta büyük bir patlama yaşadı ve bu patlamayla Bitcoin ve Ethereum gölgelerden çıkarak gün ışığına, anaakım konuların arasına girmiş oldu. Son günlerde Ethereum’un kendisi bu zamana kadarki en büyük yükselişini yaşayarak 1 koinin 480 dolara denk geldiği bir tabloya ulaştı.

Teknoloji harikası işlere imza atan Buterin sadece 23 yaşında olmasına rağmen, yaratmış olduğu devrimsel teknoloji dünya genelinde startup aşamasındaki şirketler ve bilgisayar programcıları için finans dünyasında farklı farklı dalgalanmalar yaratıyor. Yeniden düzenlenebilecek olan bu teknoloji kitlesel fonlarda ve finans endüstrilerinde ilgi çekmeye devam ediyor. Listeyi oluşturanlara göre:

“Fakat yine de Ethereum'un, bilgisayarların parayı taşıyış ve transfer ediş şeklini altüst etme potansiyeli, Wall Street'in ilgisini çekmeye devam ediyor. Daha şimdiden şirketlerin sermaye gelişimlerini etkilemeye başladı. Ether, geleneksel anlamdaki halka açılma yollarını baypas ederek güvenlik regülasyonlarına sahip ICO’lardan satın alımlar yapmak için çok popüler bir araç. ETH bu sene blok zinciri girişimlerinin 3 milyar dolardan fazla para kazanmasına yardımcı oldu.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ