Ethereum Classic [ETC] yakın zamanda 12 Ocak'ta başarılı bir ağ yükseltmesi geçirdi.

“Ethereum Uyumluluğu, ETC’de DApp Dağıtımını Artırabilir”

Ethereum Classic [ETC] yakın zamanda 12 Ocak'ta başarılı bir ağ yükseltmesi geçirdi. Agharta hardfork, Ethereum Constantinople yükseltmesinin özelliklerini içeriyordu ve aynı şey ETC ve Ethereum arasındaki birlikte çalışabilirliğe önemli ölçüde katkıda bulundu.

Messari'nin ev sahipliğinde bir AMA sırasında, ETC Kooperatifi Genel Müdürü Bob Summerwill ve IOHK'daki Ethereum Klasik Topluluk Yöneticisi Kevin Lord, Ethereum Classic'in Ethereum ile daha uyumlu olmanın gördüğü değeri tartıştı.

ETC’nin Ethereum uyumluluğuna odaklanmasının nedeni sorulduğunda Bob Summerwill, Ethereum’un hâkim akıllı sözleşme platformu konumunu değerlendirdi ve şöyle dedi:

“Tüm DApp'lerin % 90-95'i ETH'de. Uyumluluk, bu tür DApp'lerin önemsiz bir şekilde ETC'ye de dağıtılabileceği anlamına gelir “

Uyumluluğun iyi olduğunu söylerken, Summerwill, şu anda Ethereum Classic için en yüksek öncelik olmadığını belirtti. Güvenlik, değişmezlik ve mevcut akıllı sözleşmeleri ihlal etmemek, ona göre, ETC'nin en büyük önceliği. Ethereum Classic'in, özellikle DAO'nun sert tartışmalar sırasında ve sonrasında “Kod Yasa” felsefesine sadık olma geçmişi vardır.

Gelecekte Summerwill, sürdürülebilirlikle ilgili sorunlar ortaya çıkarsa, ETC ve ETH'nin uyumluluk konusunda farklılık gösterebileceğini açıkladı. Protokolde gaz limiti üzerine bir sert değer önermiş olduğunu ve blok zincirinin sürdürülebilirliğini olumsuz yönde etkileyip etkilemeyeceğini gaz iade mekanizmasına baktığını iddia etti. Summerwill, ETC'nin değişmezlik ilkesinin geçerli olduğunu, ancak blok zincirine fayda sağlayacak iyileştirmeler yapma olasılığını geçersiz kılmadığını vurguladı.

 Gelecekteki güncellemelerden bahsetmişken, Summerwill tekliflerin ETC'nin temel ilkelerine aykırı olmadığı sürece nasıl yapılabileceğine odaklandı. ETH ve ETC'nin etkin bir şekilde “özgecil bir teknokrasi” tarafından yönetildiğini ve bir sağlamlığın karmaşıklığına ilişkin karar almanın “derin siyasi bir süreç” olduğunu da sözlerine ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ