ETH2 spesifikasyonları ve uygulamaları üzerinde çalışan Diederik Loerakker, Ethereum'un 2020'nin en heyecan verici kilometre taşına doğru ilerlemesi hakkında hızlı bir gelişme güncellemesi yayınladı.

Ethereum Vakfı Araştırmacısı: Ethereum (ETH) 2.0 Aşama 0 Hazır

Ethereum'da 2019 raporunun yayınlanmasından birkaç saat önce, ETH2 spesifikasyonları ve uygulamaları üzerinde çalışan Diederik Loerakker, Ethereum'un 2020'nin en heyecan verici kilometre taşına doğru ilerlemesi hakkında hızlı bir gelişme güncellemesi yayınladı.

Şimdiye Kadar Ne Var?

Bay Loerakker, ETH2'nin güncel ilerlemesine bir göz attı. Ona göre, Ethereum (ETH) 2.0 Faz 0 (ayrıca 'Beacon Zinciri' olarak da adlandırılır) şimdi stabilize edildi. Ayrıca, 1. Aşama taslağı bile tamamlanmış durumda. Shardlar (parçalar) arasındaki etkileşimin yeni Ethereum'da nasıl düzenleneceğini gösteriyor.

Araştırmacı, 'DevCon cross-shard UX tabanlı' olduğunu ve çeşitli testlere tabi olduğunu açıkladı. Örneğin, ETH2 kripto ekonomisini taklit eden “saklama oyunu”  kripto alanı aracılığıyla araştırılabilir.

Son olarak, ağ araçları tüm veri yapıları için yeni bir Basit Seri Hale Getirme (SSZ) serileştirme algoritması standardına taşındı. Bu yükseltme zaten ileri teknoloji müşteri performansı ile sonuçlanmış durumda.

Diğer Gündem

Dahası, Bay Loerraker, bir sonraki gelişim aşamasının Ethereum 2.0 GitHub'daki en iyi üç çekme isteğinin birleştirilmesinden başlayacağını yazdı. Böylece, araştırmacı çabalarını test ağları için yeni izleme araçları oluşturma yönünde değiştirebilir.

 Ethereum (ETH) 2.0, Proof-of-Work consensusunun bir Proof-of-Stake consensusu ile değiştirileceği Ethereum ağ gelişiminin bir sonraki aşamasını ifade ediyor. Ayrıca, tüm Ethereum (ETH) blok zinciri, parçalara (shard) birbirine bağlı blok zinciri öğelerine bölünecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ