Ethereum’un Araştırma Bilimcisi Virgil Griffith’in FBI tarafından tutuklanmasından günler geçtikten sonra, Ethereum Vakfı tüm tartışmadan uzak durmaya devam ediyor.

Ethereum Vakfı, Virgil Griffith’in Tutuklanması İle İlgili Açıklama Yaptı

Ethereum’un Araştırma Bilimcisi Virgil Griffith’in FBI tarafından tutuklanmasından günler geçtikten sonra, Ethereum Vakfı tüm tartışmadan uzak durmaya devam ediyor. Vakfın Başkan Yardımcısının yaptığı açıklamaya göre, Griffith'in Kuzey Kore'ye gitme kararı tamamen kişiseldi. Vakfın konferansta hiçbir şekilde temsil edilmediğini de ekledi.

Suçlamanın Farkındayız

Yapılan açıklama şu şekilde:

“Vakıf, Virgil Griffith’e yapılan son suçlamaların farkında. Vakfın Adalet Bakanlığı'nın dosyalamasında belirtilen olaylarda hiçbir yerde temsil edilmediğini ve Vakfın kişisel bir mesele olan bu tür seyahatleri onaylamadığını veya desteklemediğini teyit edebiliriz. Durumun netleşmesi için izlemeye devam ediyoruz. ”

Yetkililere göre, Griffith 28 Kasım'da Los Angeles Uluslararası Havaalanında tutuklandı ve şimdi Federal Mahkemenin önünde görünmeye başladı. Araştırmacı, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın aynı izinleri reddetmesine rağmen, Pyongyang Blockchain ve Cryptocurrency Konferansında bir bildiriye katılmak ve sunmak için "ABD'nin önde gelen rakiplerinden" Kuzey Kore'ye gitti.

Planlar Hazırlamak

Ek olarak, Ethereum Vakfı üyesi, böyle bir duruma yardım etmenin DPRK'ya uygulanan yaptırımları ihlal edeceğini bilmesine rağmen, “DPRK ile Güney Kore arasında kripto para biriminin değişimini kolaylaştırmak için” planlar hazırlamakla suçlanıyor.

ABD Avukatlık Ofisi tarafından yayınlanan açıklamaya göre, Griffith'in izleyicilerine yaptırımlardan kaçınmak için blockchain teknolojisinin nasıl kullanılacağını öğrettiği iddia edildi.

Tutuklanmanın ardından, FBI Sorumlu Direktör Yardımcısı William F. Sweeney Jr yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanıyor:

“Kimsenin yaptırımlardan kaçmasına izin veremeyiz, çünkü Kuzey Kore'nin nükleer silah inşa etme arzusunu ilerletmek için fon, teknoloji ve bilgi edinmesinin sonuçları dünyayı riske sokuyor. Bir ABD vatandaşının, düşmanımıza yardım etmek iddiası daha da korkunç. ”

 Griffth, en fazla 20 yıl hapis cezasını gerektirem IEEPA'yı ihlal etmekle suçlanmakla suçlanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ