Sony'nin patenti, oyuncuların blockchain ağı üzerinden orijinalliği doğrulanmış benzersiz oyun içi varlıkları alıp satabilecekleri bir sistem hakkında ipuçları veriyor.

Ethereum ve Cardano NFT

Sony'nin patenti, oyuncuların blockchain ağı üzerinden orijinalliği doğrulanmış benzersiz oyun içi varlıkları alıp satabilecekleri bir sistem hakkında ipuçları veriyor.
NFT'lerin gelecekte ana akım haline gelmesi, Sony'yi büyümesini ilerletmek için önemli bir avantaj konumuna getirecektir.
2021'deki kripto boğa koşusu sırasında, misli olmayan tokenler  NFT'ler  piyasada büyük bir öfke yarattı. Neredeyse her büyük teknoloji şirketi, özellikle oyun, metaverse ve sosyal medya endüstrilerinde NFT'lerin kullanımıyla ilgili deneyler yapıyor.

En son patent başvurusuna göre, çok uluslu Japon Sony, çok popüler PlayStation platformu için değiştirilemez tokenlerin (NFT'ler) ve blok zincirinin kullanımını araştırıyor. Şirket temel olarak NFT'lerin ve blockchain'in gücünü kullanarak oyun içi varlıkların kullanımını araştırıyor.

“Dağıtılmış Bir Defterde Token Kullanarak Eşsiz Oyun İçi Dijital Varlıkları İzleme” başlıklı patent, oyun içi varlıklardaki değişiklikleri izlemek için teorik bir mekanizma gösteriyor. Buna görsel görünümler, sahiplik ve meta veriler dahildir. Patent açıklaması notları:

Bireyler genellikle saygın ünlüler veya etkinliklerle ilgili benzersiz fiziksel öğelere sahip olmayı veya bunları kullanmayı anlamlı bulur. Geleneksel video oyunlarında, video oyununun aynı kopyasında ve/veya video oyununun farklı kopyalarında aynı oyun içi öğenin birden çok örneği bulunur. Aynı oyun içi öğenin bu farklı örnekleri, birbirlerinden ayırt edilemedikleri için geleneksel olarak değiştirilebilir.

Etkili bir şekilde Sony, oyuncuların blockchain ağı üzerinden orijinalliği doğrulanmış benzersiz oyun içi varlıkları alıp satabilecekleri bir sistem üzerinde çalışıyor.

NFT'ler Sony İçin Neden Harika Olabilir?

Bu, bu aşamada Sony tarafından alınan bir patent olsa da, NFT'leri oyun içi varlıklar olarak tanıtmak Sony için harika olabilir. Oyun endüstrisi hızla gelişiyor ve sanal oyun deneyimlerini devralmak isteyen Metaverse ile NFT'ler, meslektaşlar arasında daha büyük bir etkileşim değeri sağlıyor.

Bildiğimiz gibi Meta gibi diğer teknoloji devleri zaten bu yönde çalışıyor ve Facebook ve Instagram gibi mevcut platformlarında NFT'leri deniyor. Bu nedenle, NFT'ler gelecekte ana akım haline gelirse, Sony'yi büyümesini ilerletmek için önemli bir avantaj konumuna getirecektir.

Sony zaten bu yönde çalışıyor. Yakın zamanda, Japon çok uluslu şirket, dijital koleksiyon ürünlerini içeren PlayStation Stars sadakat programını başlattı. Ancak Sony, suları test ediyor gibi görünüyor ve bu koleksiyon öğelerinin takas edilebilir NFT'ler olmadığını söyledi. Ancak Sony'nin gelecekte aynı şeyi yeniden düşünmesi çok muhtemeldir.

Şu anda, NFT'leri barındıran en büyük blok zinciri Ethereum'dur ve bir dizi proje de NFT'lerini başlatmak için bu blok zincirini seçmiştir. Son'y'nin gelecekte Ethereum ile olası işbirliği göz ardı edilemez.

Öte yandan Cardano, akıllı sözleşmeleri ve NFT'leri platformlarına getirmek için çok çalışıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ