Zincir içi verilere göre, birleştirme sonrası Ethereum bloklarının yaklaşık yüzde 72'si OFAC uyumludur.

Ethereum: Vitalik Buterin Blokları Sansürlemek İçin Çözüm Sunuyor

Zincir içi verilere göre, birleştirme sonrası Ethereum bloklarının yaklaşık yüzde 72'si OFAC uyumludur. Yeni önerilen mev-boost özelliği, doğrulayıcıların Ethereum'un sansür direncini en üst düzeye çıkarmasına izin verir.

Ethereum (ETH ) ağı artık, farklı yetki alanları tarafından belirlenen ilgili düzenlemelerle başa çıkmak için doğrulayıcılar üzerindeki blok maksimum çıkarılabilir değerini (MEV) ölçeklendirmek için bir çözüme sahip. Amerika Birleşik Devletleri'nden başlayarak, Ethereum lider geliştiricisi Vitalik Buterin, tüm doğrulayıcılara  Flashbots ile işbirliği içinde - OFAC uyumluluğu ile nasıl başa çıkılacağı ve aynı zamanda ağ tarafsızlığının nasıl sağlanacağı konusunda bir çözüm sundu.

Ayrıca mevwatch.info verilerine göre, birleştirme sonrası Ethereum bloklarının yaklaşık yüzde 72'si OFAC uyumludur.

Yürütme istemcilerini, arama yapanların MEV işlemlerini genel mempool'a ifşa etmeden doğrulayıcılara göndermesine izin veren bir hizmetle genişleten bağımsız bir proje olan Flashbots, yeni bir mev-boost özelliğinin tüm sorunu nasıl çözdüğünü ana hatlarıyla açıkladı.

Flashbots'a göre, yeni mev-boost özelliği, doğrulayıcıların Ethereum'un sansür direncini en üst düzeye çıkarmasına izin veriyor. Yerel olarak düşük MEV'li bloklar inşa ederken, yüksek MEV'li blokların yapımında dış kaynak kullanmaya devam ederek.


Ethereum PoS Sistemi Zaman Testine Başlıyor

Ethereum ağı yakın zamanda küresel düzenleyicilerden gelen önemli baskının ardından Merge olayı aracılığıyla PoW'dan PoS'a geçti. Ayrıca PoS, güç tüketen ve çevre dostu olmayan olarak tanımlanmıştır.

Ethereum madencileri, işaret zinciri altındaki staking programına uyum sağlarken, gelecekteki büyüme beklentilerini sağlamak için belirli blok zinciri yönleri tartışmaya açıktır.

Ethereum doğrulayıcıları, ETH ekosisteminin gelecekteki başarısının anahtarı olan çok önemli bir kararla karşılandı. Ayrıca, rakip katman 1 blok zincirleri, düzenlemelere uyacak ve her işlem için tarafsız kalacak şekilde sürekli olarak gelişmektedir.

Özellikle, Ethererum doğrulayıcıları, düzenlemelere uygun mev-boost'ları çalıştırmak veya yalnızca yerel olarak inşa etmek arasında bölünür ve potansiyel olarak 100 ETH'den fazla kar kaybeder. Kısacası, Ethereum doğrulayıcıları, ağır getiriler yapmak veya OFAC uyumlu işlemlere öncelik vermek arasında kalır.

Şimdiye kadar, kripto endüstrisi olgunlaştıkça kripto düzenlemelerinin kaçınılmaz olduğunu varsaymak güvenli bir bahistir. Ethereum geliştiricileri, her ülkeyi kendi kuralları altında barındırarak ağın gelişmesi için baskı yapıyor. mevwatch kaydetti;

Bununla birlikte, Ethereum'un küresel sahnede güvenilir bir şekilde tarafsız kalmasını sağlamak önemlidir. ABD dışında doğrulayıcılar çalıştıran tüm kişi ve kuruluşlar, ağın yararına sansürsüz geçişler çalıştırmayı düşünmelidir.

Ethereum fiyatı Çarşamba günü tüm kripto piyasasıyla birlikte toparlanarak 1.165 dolar civarında işlem gördü.

ETH ekosisteminin piyasa değeri yaklaşık 140 milyar dolar ve ortalama işlem hacmi yaklaşık 8,7 milyar dolar. Sonuç olarak, ETH ağı yaklaşık yüzde 16,3'lük bir pazar hakimiyetine sahip. Ethereum ağı, yaklaşık 15.135.584 Eter stake etmiş olan yaklaşık 472 bin doğrulayıcıya sahiptir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ