Ethereum 2.0'ın yakında piyasaya sürüleceği yatırımcıların ve piyasa katılımcılarının Ether'in bir ay çekimine hazır olup olmadığını spekülasyonları var.

Ethereum Yatırımcıları Spekülasyon ETH 2.0 Etrafında Yer Aldıkça  FOMO

Ethereum 2.0'ın yakında piyasaya sürüleceği yatırımcıların ve piyasa katılımcılarının Ether'in bir ay çekimine hazır olup olmadığını spekülasyonları var. Fiyatların 191 $ 'a düştüğü en son düzeltmeden sonra, birçok kişi akıllı sözleşmelerin dev pazarın en tepesine düştüğünü iddia etti.

Bir davranış analizi platformu olan Santiment, bazı Reddit kullanıcılarının ezici bir şekilde yükseldiğini fark etti ve FOMO gelişiyor gibi görünüyor. Firma, sosyal ağda aşağıdakiler de dahil olmak üzere en popüler yorumlardan bazılarını toplayabildi:

“Artık 200 dolarlık ETH'm var mı? Paralarım temizlendi ve ben de hemen satın almak istedim. ”

Ethereum'un etrafındaki tüm söylentilerle, bir karşı taraf, bir yükseliş dürtüsü yerine, işlerin üzerinde bir küçümseme olabileceğini iddia edebilir. Ama mümkün mü?

Ethereum Öncesi Düzeltme

Ethereum şu anda 200 $ civarında önemli bir destek seviyesi tarafından tutuluyor. Bununla birlikte, zincir içi hacmi, Santiment'ten elde edilen verilere dayanarak son birkaç hafta boyunca dengelendi.

30 Nisan'da 227 dolarlık zirveden bu yana, akıllı sözleşmeler devinin zincir üstü hacmi, fiyatlandırmasının bir konsolidasyon aşamasına girdiği görülüyor. Fiyat ve hacim arasındaki bu önemli farklılık, Ether'in dik bir düzeltme için bağlanabileceğini düşündürebilir.

Ethereum’un resmi Twitter hesabındaki takipçi sayısındaki değişiklikler, düşüş görünümüne güven veriyor. Geçtiğimiz yıl boyunca, bu gösterge bu altcoinin fiyat hareketi ile yüksek derecede korelasyonlu görünmektedir.

Ether’in Twitter takipçilerinin sayısı her azaldığında, fiyatı takip etme eğilimindedir.

Bu temel metriğin 14 Mayıs'ta daha düşük bir seviyeye ulaştığı görülüyor, düşüş eğilimi ihtimali önemli ölçüde arttı.

Dikkat Edilmesi Gereken Temel Destek Seviyeleri

IntoTheBlock’un “Fiyat Etrafında Para İçi / Dışı” (IOMAP) modeline göre, tüm Ethereum adreslerinden % 52'den fazlası şu anda “Para İçi”,% 45'inden fazlası “Para Dışı” dır.

Bu rakamlar, Reddit'te görüldüğü gibi, ETH sahiplerinin geleceğin ne olacağından oldukça emin olduklarını gösterebilir.

Yukarıda belirtilen blok zinciri endekslerin sunduğu düşüş işaretleri göz önüne alındığında, IOMAP bir düzeltme durumunda destek alanlarının belirlenmesine yardımcı olabilir. Bu göstergeye basit bir bakış, en önemli arz engelinin 171 ila 177,5 dolar arasında olduğunu göstermektedir.

Burada, 1,75 milyondan fazla adres güçlü bir destek olarak hizmet edebilecek yaklaşık 3 milyon ETH satın aldı.

Flip tarafında, Ether'in ters potansiyeline ulaşmasını engelleyebilecek 202 ila 226 dolar arasında önemli bir direnç bariyeri var.

 Ethereum'un daha sonra nereye gideceği hakkında daha iyi bir fikir sağlamak için önce destek veya direncin kırılıp kırılmayacağını ancak zaman gösterecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ