Consensy'nin Infura, Codefi Sitesi ve Codefi Hizmetleri tarafından toplanan bilgiler dahil olmak üzere kişisel verileri toplamanın çeşitli yolları vardır.

Ethereum Yazılım Devi ConsenSys, Kullanıcılardan Büyük Miktarda Veri Topluyor

Consensy'nin Infura, Codefi Sitesi ve Codefi Hizmetleri tarafından toplanan bilgiler dahil olmak üzere kişisel verileri toplamanın çeşitli yolları vardır.
Bu nedenle, Ethereum ağı, Silikon Vadisi'ndeki büyük teknoloji şirketleri gibi kullanıcı kişisel bilgilerinin gelecekteki analizine dayalı olarak daha fazla kazanç elde etmeye hazırlanıyor.

Ethereum odaklı ve yazılım geliştirme şirketi Consensys, kullanıcı gizlilik politikasını 23 Kasım Çarşamba günü, büyüyen Web3 protokol portföyüne uyacak şekilde güncelledi. Koşullar göz önüne alındığında, Consensys, belirlenmiş gizlilik kurallarına ve veri toplamaya katılmayan Web3 kullanıcılarının ürünlerinden kaçınmaları gerektiği konusunda uyardı. Ayrıca, IP adresi de dahil olmak üzere toplanan bilgiler, Consensys tarafından herhangi bir mahkeme kovuşturması seçeneği olmaksızın saklanacaktır.

Ancak şirket, herhangi bir ülkenin mahkemesi olmaksızın bireysel temeli içerecek bir uyuşmazlık çözümü kanalı sağlamıştır. Temel olarak, Ethereum ekosistemi, Vitalik Buterin tarafından tahmin edildiği gibi bir ağ hissesi gibi çalışmaya doğru gelişiyor.

Yine de, Consensys'in hamlesi, Web3 kullanıcıları için zor bir karar verebilir. Örneğin, kişisel verilerinin kontrolünü isteyen ve aynı zamanda Consensys'in MetaMask gibi hizmet ürünlerini kullanan Web3 kullanıcıları, kişisel gizlilik verilerini saklamak için Ethereum ağından seçim yapmak zorunda kalacaktır. Şirket kaydetti;

Bu gizlilik politikasının herhangi bir bölümünü veya kullanım koşullarımızı kabul etmiyorsanız, lütfen hizmetlerden herhangi birini kullanmayın,

Consensy'nin Infura, Codefi Sitesi ve Codefi Hizmetleri tarafından toplanan bilgiler dahil olmak üzere kişisel verileri toplamanın çeşitli yolları vardır. Bu nedenle, Ethereum ağı, Silikon Vadisi'ndeki büyük teknoloji şirketleri gibi kullanıcı kişisel bilgilerinin gelecekteki analizine dayalı olarak daha fazla kazanç elde etmeye hazırlanıyor.

Consensys tarafından gizlilik politikası değişikliğine ilişkin daha büyük resim
DeFillama tarafından toplanan zincir üstü verilere göre, Ethereum ağı, yaklaşık 23,64 milyar dolar ile kilitli toplam değerde (TVL) lider blok zinciridir. Consensys'in MetaMask'ının aylık 30 milyondan fazla aktif kullanıcısı vardır. Ek olarak, şirket 2000'den fazla küresel müşteri ve ortakla gurur duymaktadır.

Gizlilik politikasındaki değişiklik, kripto para birimi ve blockchain endüstrisindeki geçmiş olayları sonuçlandırıyor. Düzenleyiciler, dünya çapında blockchain endüstrisini istenen imaja kaydırmak için yasa tasarıları hazırladılar. Bununla birlikte, blok zinciri ve kripto para birimlerinin büyüsü, özellikle devam eden ayı piyasası sırasında hüner gösterdi.

Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer gelişmiş ülkeler, siber suçlarla mücadele etmek için yazılım geliştirmeyi kontrol etmenin yollarını arıyor. Örneğin, Tornado Cash ve Alexey Pertsev davasında, ikincisi birincisini geliştirmek için kullanılan bir açık kaynak kodu yazmakla suçlanıyor.

Nihayetinde, kripto para birimi ve blok zinciri endüstrisi, gelecekteki büyüme ve benimseme için küresel düzenleyicilerle biraz anlaşmak zorunda kalacak. Bu nedenle, Ethereum'un rakip blok zincirlerinin benzer gizlilik politikaları uygulaması sadece an meselesidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ