Ethereum haftaya güzel bir artışla başladı ve %12'lik bir artış göstererek 138 $ 'a ulaştı

Ethereum Yükselişe Geçti! Bu Yükselişin Ardındaki Sebep Ne?

Kripto para piyasası haftaya oldukça olumlu bir notla başladı; Ancak şu anda en iyi performans sergileyen Ethereum % 12'lik bir dalgalanmaya sahip ve üçüncü çeyrekte de XRP karşısında liderliğini artırıyor.

Şu anda ilk 25'teki her kripto varlığından daha iyi performans gösteren Ethereum, CoinMarketCap'ın verilerine göre son birkaç saatte %12'lik bir artış göstererek 138 $ 'a ulaştı. Fakat XRP bu güncel rallide çok fazla ilgi görmedi, bu yüzden ikisi arasındaki pazar sınırı neredeyse 2 milyar dolara ulaştı.

Ethereum'un günlük ticaret hacmi geçtiğimiz hafta 120 $ 'ın üzerine çıktıktan sonra 2.8 milyar dolardan 4.7 milyar dolara yükseldi.

Ethereumdaki bu dalgalanmanın kaynağı bir dizi iyileştirmeyi beraberinde getirecek olan Constantinople hard fork’u sebebiyle yaşandığını söyleyebiliriz. Hard fork'un tahmini tarihi şu anki geri sayım zamanlayıcısına göre 1 Mart olduğu belirtiliyor.

EthHub‘ın kurucusu Eric Conner şubat ayının başlarında Ethereum arzının tüm zamanların en düşük seviyelerinde olduğunu söylüyor. Eric Conner bu arz seviyesindeki azalma ile birlikte eğer hard fork gerçekleşirse Ethereum'un fiyatında bir artış olacağını belitrmişti.

ErisX, Ethereum üzerinde düzenlenmiş bir vadeli işlem sözleşmesinin piyasaya sürülmesinin, Ethereum için pazarının büyümesi ve olgunlaşması üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacağına ayrıca Ethereum Network'ün daha geniş bir alanda etkili olacağına inanıyor.

ErisX’in yöneticisi Thomas Chippas, geçtiğimiz günlerde Amerika Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na gönderdiği mektupta piyasa sağlının önemini vurgulayan bir yazı yazmış ve Ethereum vadeli işlemlerine duyduğu ilgiyi bir kez daha dile getirmişti.

Ethereum bugün en azından ilk yirmi beş kripto varlığını net bir marjla geride bıraktı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ