Bitcoin'den sonra en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, bu hafta yükseldi ve halihazırda devasa olan son kazançlarına şaşırtıcı bir şekilde % 25 ekledi.

Ethereum Yükselişine Devam Ederken Popüler Altcoin de İvme Kazandı

Bitcoin'den sonra en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, bu hafta yükseldi ve halihazırda devasa olan son kazançlarına şaşırtıcı bir şekilde % 25 ekledi.

Ethereum fiyatı, şu anda eter başına 3,000 $'lık temas mesafesinde. Avrupa Yatırım Bankası'nın (EIB) Ethereum blok zincirinde yayınlanan ilk dijital tahvil satışı fiyat artışını tetiklemiş durumda.

Bununla birlikte, Ethereum yatırımcıları ve geliştiricileri yükselen Ethereum fiyatını kutlasa bile, "şaka" kripto para birimi dogecoin gittikçe daha hızlı bir şekilde yükseliyor - geçen hafta fiyatına neredeyse % 50 ekliyor.

Shiba Inu doge memesine dayanan ve milyarder Elon Musk'ın favorisi olan Dogecoin, Ocak ayında fiyatı patladığından bu yana neredeyse % 5.000 oranında yükseldi.

Dogecoin fiyatı şimdiye kadar yerini korudu ve fiyatının yükseldiği kadar çabuk düşeceği konusunda uyarıda bulunan eleştirmenlere meydan okudu. Ve dogecoin'in yaklaşık 38 sentten 1 dolara ulaşmasını ümit eden kripto para traderları birikmeye devam ediyor.

Dogecoin, son aylarda kripto para birimi olarak ilk 10'a girdi ve şu anda 50 milyar doların biraz altında toplam piyasa değeriyle ilk beşe girmeye hazır görünüyor. Karşılaştırma için Bitcoin şu anda 1 trilyon doların biraz üzerinde bir piyasa değerine sahip.

Bu hafta, Avrupa Birliği'nin borç veren kolu olan EIB, Ethereum'u ilk kez 100 milyon doları aşan dijital tahvil ihraç etmek için kullandı - bu, kripto para birimi ve blok zinciri savunucularının şu iddialarına yol açtı: finans piyasası kripto teknolojisini benimsemeye hazırlanıyor.

Ethereum yatırımcıları bu hafta JPMorgan'dan Ethereum'un bitcoin'den daha iyi performans göstermeye devam edeceğini öngören bir raporu da sevinçle karşıladılar.

Joshua Younger liderliğindeki JPMorgan analistleri, "Bitcoin, para biriminden çok bir kripto emtiasıdır ve bir değer deposu olarak altınla rekabet eder. Oysa ethereum, kripto-yerli ekonominin bel kemiğidir vurgusu yapıyor.

"Bu potansiyel faaliyetin bir payına sahip olmak daha değerli olduğu ölçüde ethereum, uzun vadede Bitcoin'den daha iyi performans göstermelidir."

 Kripto para piyasasının yörüngesinin yıl sonuna kadar artış odaklı olacağı belirtiliyor. Bu aşamada koinlerin ulaşabileceği seviyeler yatırımcıların hayallerini süslemeye devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ