En büyük kripto para birimlerinin fiyatları yeni yıla olumlu gelişmelerle başladı. Bitcoin [BTC] fiyatı yükseldikçe, diğer altcoinler onu takip ediyor ve fiyatta da bir artış olduğu görülüyor.

Ethereum Zorluk Bombasını Erteledi Ancak Kullanıcılar Hala Şüphe Duyuyor

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum [ETH] son zamanlarda önemli Muir Glacier güncellemesini tamamladı ve o zamandan bu yana neredeyse % 12'lik bir büyüme kaydetti.

Zorluk Bombası Sorunu

Ethereum'un zorluk bombası sorununa geçici bir çözüm sağlayan güncelleme, blok üretim zamanını ortalamasına geri getirmeye yardımcı oldu.  Bununla birlikte, hard forkun tamamlanmasından sonra kullanım bir darbe aldı.  Veri sağlayıcı Coin Metrics'e göre ETH aktif adresleri haftada % 16, transfer sayısı % 10'un üzerinde düştü.  Öte yandan, BTC aktif adreslerde ve transferlerde sırasıyla % 0,6 ve % 2,7'lik bir artış olduğu belirtildi.

İşlemlerde Düşüş

Ethereum'un yanı sıra XRP, aktif adreslerde % 2,4'lük bir düşüş kaydederken, işlemleri de geçen hafta % 17,6'lık bir düşüş kaydetti.  Altıncı en büyük kripto para olan LTC’de aktif adreslerde % 28.2'lik bir düşüş kaydettiğinden Litecoin [LTC] Ethereum ligine katılıyor olabilir.  Aynı şekilde, transferler de % 25 düştü.

Tether [USDT-ETH], Paxos [PAX] ve USD Coinin [USDC] Ethereum versiyonu geçen hafta % 2'nin biraz üzerinde büyürken Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kriptolar sırasıyla % 0.52 ve % 0.94 büyüdü.  Piyasa performansının yanı sıra, USDT-ETH, USDT Omni [USDT] ve USDC, geçtiğimiz yıl içinde en az 1 milyon dolarlık bakiye ile adreslerde bir artış gördü.

"En az 10 $ 'lık bakiyeye sahip adreslerin sayısı da 2019'daki büyük kripto varlıkların çoğu için arttı, bu da genel kripto para kabulünün bir başka olumlu işareti."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ