Bankaları kurtarmalar, dörtnala borç ve döviz devalüasyonlarının yaşandığı dünyada aslında bir çözüme ihtiyaç duyuyor.

Ethereum

Bankaları kurtarmalar, dörtnala borç ve döviz devalüasyonlarının yaşandığı dünyada aslında bir çözüme ihtiyaç duyuyor. Merkezi olmayan finansmana veya banka demenin sen olduğu bankacılığın geleceği olan DeFi'ye girin. Ethereum, DeFi için tercih edilen bir platform. Dai stablecoin yeni seviyelere ulaşıyor ve Maker hareket ediyor.

Ethereum'a Dayalı Gelecek Finansmanı

Dai, Maker Adecentralized Autonomous Organisation'dan elde edilen dolara dayalı bir stablecoin. Tether gibi geleneksel stablecoinlerin aksine, aslında bir kasada dolarlarla desteklenmiyor, arzının dalgalanmasına neden olan bir teminat var.

Tether, bulunduğu konumdan ayrı olarak destek alınmadığına dair irade ile istenildiği gibi devasa güven sorunlarına sahiptir. Dai, yalnızca ağda ele geçirilen teminat arttığında artar ve bu teminatın çoğu Ethereum şeklindedir.

DeFi büyüdükçe, sisteme kilitlenmiş Ethereum miktarı da artar, bu nedenle Dai için yüksek bir rekor ETH için de olumlu bir gelişmeye işaret eder.

Defipulse.com'a göre, şu anda DeFi'de kilitli 650 milyon doların üzerinde bir miktar var. Bu yılın haziran ayında meydana gelen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 685 milyon dolara yaklaşıyor.

Ayrıca, 2,42 milyon adet ya da DeFi'de kilitli durumda rekor miktarda Ethereum var. Site ayrıca, tedarikinin neredeyse üçte biri olan DeFi'de depolanan 30 milyon dolarlık Dai olduğunu ve şu anda 100 milyon dolarlık dönüm noktasına ulaştığını bildiriyor.

Maker’ın borç verme platformu, yüzde 53'lük bir paya sahip mevcut pazar lideri. MKR bu ay en iyi performans gösteren kripto varlıklarından biriydi, sadece bir haftada yüzde 26'dan fazla bir kazanç elde etti.

Maker'ın, merakla beklenen çok taraflı bir Dai'nin (MCD) piyasaya sürülmesiyle kazanmaya devam etmesi muhtemel. MCD, daha fazla tokenin sistemde teminat olarak gösterilmesine olanak tanıyacak, ayrıca Dai'yi tutarak sadece tasarruf kazanma seçeneği sunan Dai Tasarruf Oranını da içerecek.

ETH Yükselişi Ne zaman?

DeFi tablolarının hepsi açık bir şekilde yükselişe geçmiş durumda ancak Ethereum hala uyuyor. 2017 yılı kripto patladığında, 2019, DeFi'nin sahneye çıktığı yıldı. Kazançlar daha sakin, ancak bir bankanın sunabileceği her şeyden daha üstün olduğundan, büyümenin büyük bir spekülasyon balonundan ziyade yavaş ve istikrarlı olması muhtemel.

Ethereum, ağ için proof of stake modeline geçerken bir sürü teknik engelle karşılaşıyor. DeFi'ye ek olarak, bu, 32 ETH kazanarak pasif gelir elde etmenin başka bir yolunu sağlayacak.

Bitcoin belki bir servet deposu ancak Ethereum finansın geleceği olarak şekillenmekte. Bu nedenle Maker gibi Dai stablecoin içeren borç verme platformlarının parasal sistemler geliştikçe çok istikrarlı bir büyüme görmesi beklenmekte.

Yeni nesil yatırımcılar, rekorları kıran bankalara güvenmeyecekler. Dolayısıyla, insanlara kendi mali kaynaklarını tam olarak kontrol altında tutan merkezi olmayan bir çözüm tam olarak ihtiyaç duyulan şey.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ