Ethereum’daki transfer ücreti o kadar çok arttı ki yaklaşık 100 doların altında Ethereum satın almak olanak dışı hale geliyor.

Ethereum’daki transfer ücreti o kadar çok arttı ki yaklaşık 100 doların altında Ethereum satın almak olanak dışı hale geliyor. Ethereum’da artan işletim ücretlerinden sadece bireysel yatırımcılar değil artık kurumsal yatırımcılar da şikayetçi.

Three Arrow Capital’ın CEO’su Su Zhu, Ethereum’u terk ettiğini açıkladı. Ethereum’u terk etme gerekçesini ise yüksek transfer ücretlerine dayandırıyor. Three Arrow Capital’ın CEO’sunun twitter üzerinden yaptığı açıklamanın sabahında FTX borsasına 77 milyon dolar değerindeki Ethereum transferi dikkat çekti. Three Arrow Ethereum’larını elden çıkarmış olabilir.

Ethereum ağı birçok akıllı sözleşmeye ve DeFi platformlarına ev sahipliği yapıyor. Ancak Ethereum ağı gittikçe hantallaşıyor ve işletim ücretleri artıyor. Hala DeFi alanında Ethereum’un hakimiyeti devam etse de Ethereum alternatifi projeler güçlü geliyor.

Avalanche, Solana, Cardano, Fantom, IoTex ve birçok blockchain akıllı sözleşmelere ev sahipliği yapıyor. Yani artık kripto para piyasalarında Ethereum alternatifsiz değil. Eğer kısa süre içerisinde Ethereum ölçeklendirme sorununu çözemez ve işletim ücretlerini aşağıya çekemez ise güçlü bir rekabet ile karşı karşıya kalacak.

Three Arrow Capital’in CEO’sunun açıklamalarının ardından fiyatlarda ciddi bir düşüşün yaşanmadığı belirtmekte yarar var.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ