Son 24 saat içinde, Bitcoin, Ethereum ve kripto para piyasasının geri kalanı güçlü bir geri dönüş yaptı. ETH, tek başına, bugünkü işlem seansında % 13 değer kazanarak, alım hacmi nedeniyle 175 $ 'lık çok haftanın en yüksek seviyesine yaklaştı.

Ethereum

Son 24 saat içinde, Bitcoin, Ethereum ve kripto para piyasasının geri kalanı güçlü bir geri dönüş yaptı. ETH, tek başına, bugünkü işlem seansında % 13 değer kazanarak, alım hacmi nedeniyle 175 $ 'lık çok haftanın en yüksek seviyesine yaklaştı.

Pump hareketi duraklansa da, Ether 170 dolarlık bir destek tabanı bulup orada dururken, önde gelen bir analist ikinci en büyük kripto para biriminin yakında daha yüksek dönebileceğine inanıyor. Aslında, Ethereum için 300 dolarlık bir geri dönüşle sonuçlanacak bir “tam geri çekilme” olabileceğini öne sürdü.

Bu haftanın başında 150 dolara düştükten sonra, Ethereum şaşırtıcı bir şekilde iyi performans gösterdi ve Perşembe günü yürürlüğe girdi ve yukarıda bahsedildiği gibi 175 $ 'a yükseldi.

HornHairs olarak bilinen bir kripto traderına göre, bu fiyat eylemi ETH'nin 12 saatlik ters grafiğinin “tam bir geri çekilme sürecinde 2017 pompası” na benzemesine izin verdi ve grafiği Ethereum'un yakın zamanda temel bir direnç seviyesi tarafından reddedildiğini gösteriyor.

HornHairs ters bir grafiğe atıfta bulunurken, gerçekte ETH, 148 $ desteğinden temiz bir sıçrama yaptı ve boğa anlatımı için iyi oldu.

“Tam geri çekilme” gerçekleşirse, kripto para birimi önümüzdeki haftalarda 290 dolara yükselecek.

HornHairs tarafından paylaşılan yükseliş hissine katkıda bulunmak için, Ethereum için olumlu temel olayların yansıması var.

Birincisi, Perşembe günü yayınlanan Grayscale’in 2020 Q1 yatırım raporu ile ilgili. Bu rapor uyarınca, şirket son çeyrekte kripto para piyasasında yaşanan büyük çöküşe rağmen 503,7 milyon dolar getirdi.

Bu konuda özellikle ilginç olan şey, fonların, girişlerin % 99'unun Grayscale’in iki aracına doğru gitmesidir: sırasıyla GBTC ve ETH altında tezgah üstü piyasalarda ticaret yapan Bitcoin Trust ve Ethereum Trust. DTC Capital'deki kripto yatırımlarının başkanı Spencer Noon, bu raporun ETH için öneminden bahsetti:

“Kurumsal yatırımcılar ETH alıyor. Kedi resmen çantadan çıktı. En son @GrayscaleInvest raporundan: Ethereum Trust ilk çeyrek girişlerinde 110 milyon dolar gördü. Bu, son 2 yıldır (95,8 milyon dolar) bir önceki girişlerinin hepsinden daha fazla ”

İkincisi, zincirin kendisinin kullanımı ile ilgilidir. Messari'nin bir raporu, Ethereum'un günlük değer transferinin - bir gün boyunca blok zincirinde taşınan varlıkların toplam değeri - Bitcoin'inkini izlemeye başladığını ve iki ölçümün ilk kez birbirine yaklaştığını gösteriyor.

Bu, ekonomik bir güç olarak, Ethereum'un Bitcoin’in piyasa değerinin % 15'inden daha düşük bir değere sahip olmasına rağmen, önde gelen blok zincirine rakip olmaya başladığı anlamına geliyor.

Aktarılan metrik değer ile bir kripto para biriminin fiyatı arasında bir korelasyon olmamakla birlikte, son eğilim, ETH ve ERC tokenlerine artan benimsenmeyi ve genel talebi işaret ettiği için Ethereum için iyi bir performans sergiliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ