Endüstride kaç kripto para birimi olursa olsun, Bitcoin ve Ethereum'un daha büyük kripto pazarında sahip olduğu tuhaflığı kırmasını öngörmek zordur.

Ethereum

Endüstride kaç kripto para birimi olursa olsun, Bitcoin ve Ethereum'un daha büyük kripto pazarında sahip olduğu tuhaflığı kırmasını öngörmek zordur.

Piyasanın en iyi iki dijital varlığı, sektörden ve her iki topluluktan en fazla ilgiyi toplamaya devam etti ve her biri diğerini ana rekabetçi rakipleri olarak tanımladı.

Bitcoin muhtemelen her önemli metrikte büyük bir avantaja sahip olsa da, Ethereum akıllı sözleşmelerinin esnekliği ile yıllar boyunca kendi niş pazarını geliştirdi.

Teknik açıdan, Ethereum daha çekici bir platform olarak görülüyor , çünkü geliştiriciler blok zincirinde uygulamalar oluşturabiliyorlar. Longhash'ın son makalesine göre , bu teknik gelişmeler Ethereum'da gerçekleşirken, Bitcoin bir değer deposu olarak ortaya çıkıyor. Ethereum'daki RSK yan zinciri ve TBTC ERC-20 jetonu gibi projeler aracılığıyla boşluğu kapatmaya çalışıldı, ancak Simplicity dünyanın en büyük dijital varlığı için en iyi seçenek olabilir.

Simplicity, Bitcoin ağında akıllı sözleşmeler oluşturma esnekliğine izin verirken Bitcoin üzerinde uygulanabilen yeni bir dildir.

Aslında, Blockstream CEO'su Adam Back yakın zamanda bir web seminerinde,

“ Bitcoin ve Bitcoin benzeri ağlar için Elements ve Liquid [sidechains] içeren yeni nesil bir betik dilidir”

Şimdi, Simplicity yükseltmesine bakmanın bir başka yolu, gelecekteki yükseltmelerin yumuşak çatalların uygulanmasını gerektirmeyeceği gerçeğidir. Simplicity etkinleştirilirse, geliştiriciler bu tür değişiklikleri, Bitcoin'in fikir birliği kurallarını güncellemek için ağdaki düğümlere ihtiyaç duymadan Simplicity yoluyla etkili bir şekilde uygulayabilirler.  

Şimdi, Simplicity etkinleştirilirse, popüler bir argüman artık Ethereum ile devam etmek için bir neden olmadığıdır. Bazıları, Bitcoin'in Ethereum'a karşı son teknolojik eksikliğini dolduracağını söylüyor.

Ancak, bu kadar basit olmayabilir. Ethereum'un blok zincirinin akıllı sözleşmelere dayalı platformlarla çalışma açısından 6 yıllık bir liderliği var ve Bitcoin için yumuşak bir geçiş olmayabilir.

Ethereum, Bitcoin'in yeni özelliği için topluluklarından insanları kaybetme olasılığı düşüktür, çünkü teknolojik olarak, Ethereum'un blok zinciri zaten Bitcoin'in blok zincirinin gelişmiş bir versiyonudur.

Ayrıca, Bitcoin kullanıcılarından böyle bir yükseltme talebi olup olmadığını anlamak da gereklidir. Hem Simplicity hem de Ethereum ile çalışan Paradigma Araştırma Ortağı Dan Robinson'a göre,

“Bitcoin'in blok alanı Ethereum'unkinden daha yüksek bir prime sahip ve 10 dakikalık blok süresi muhtemelen bazı uygulamaları ekarte edecek. Buna bağlı olarak, Bitcoin topluluğunun aslında uygulamaların Bitcoin üzerine inşa edilmesini isteyip istemediği belirsiz görünüyor. ”

 Bu nedenle, Bitcoin'in Simplicity yükseltmesine rağmen, Ethereum'un akıllı sözleşme gelişiminin gerisinde kalmaya devam edeceğini söylemek adil olur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ