İlk kez büyük bir ülke, kapsayıcı ve demokratik ticaret sebebiyle tamamen yeni bir finansal piyasa türü oluşturmak için Ethereum ve ürünlerini kullanmaya başladı.

Ethereum

Web3 geliştiricisi ve Symfoni protokolünün kurucusu Jon Ramvi, kamu hizmetlerinde Ethereum (ETH) için en son kullanım durumunun ayrıntılarını paylaşmak için Twitter'da bilgi paylaştı.

Yeni platform, Norveç vatandaşlarının henüz halka açılmamış şirketlerin ("liste dışı şirketler") hisselerine erişmesine izin verecek. Maksimum kaynak verimliliği için çözüm, Ethereum tabanlı ikinci katman platformu Arbitrum'dan yararlanacak.

Hisseler, Ethereum tabanlı ERC1400 standart tokenleri olarak basılacaktır. Bu standart, ERC20 ve ERC721'in bir kombinasyonudur. Önde gelen Ethereum geliştirme stüdyosu ConsenSys, ERC belirteçlerinin bu uygulamasına katkıda bulundu.

Başka bir Ethereum merkezli ürün, merkezi olmayan veri depolama ve aktarım platformu Ceramic, kullanıcıların kişisel verilerini GDPR uyumlu bir şekilde işlemek için kullanılacak.

Arbitrum'un benimsenmesi, 2022'nin ikinci çeyreğinde hız kazandı

Bay Ramvi'nin bir projesi olan Symfoni de bu olağandışı platforma katkıda bulundu: arka uç geliştiricileri için bir yazılım geliştirme kiti (SDK) yayınladı.

Daha önce aktarıldığı gibi, Arbitrum artık Ethereum'un tüm Katman 2 protokollerinin toplu TVL ölçümlerinin %50'sinden fazlasından sorumludur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ