Ethereum (ETH) bu yıl şimdiye kadar iki kattan fazla değer kazandı ve güçlü temeller ve ağda artan sayıda proje inşa edildi. İşte bu haftadan Ethereum’un zamanının gelmiş olabileceğine dair beş işaret.

Ethereum

Ethereum (ETH) bu yıl şimdiye kadar iki kattan fazla değer kazandı ve güçlü temeller ve ağda artan sayıda proje inşa edildi. İşte bu haftadan Ethereum’un zamanının gelmiş olabileceğine dair beş işaret.

Kurumsal Yatırımcılar Şimdi % 220 Prim Ödüyor

Akredite yatırımcılar şu anda Grayscale's Ethereum Trust aracılığıyla Ethereum satın almak için % 220 prim ödüyor.

Ethereum Trust'taki tek bir hissenin fiyatı şu anda 81,50 dolara işlem görüyor, ancak bir hisse Ether'i sadece 25,46 dolar değerinde temsil ediyor. Dün prim % 312 ile daha da yükseldi.

Greyscale’ın  Ethereum Trust'ın yönetim altındaki varlıkları 154.5 milyon dolar olup, görevli saklama ve düzenleyici sorunları ile doğrudan kripto para birimine yatırım yapmaktan kaçınmak için prim ödemeye istekli kurumsal yatırımcılara yönelik olarak bu hizmet veriliyor.

Bazı perakende yatırımcılar da bu oranın üstesinden geliyor. Perakende yatırımcılar tarafından kullanılan büyük bir fiat ağ geçidi olan Coinbase, Ethereum’un son zamanlarda fiat dışı borsalara göre 1 ila 1.50 $ arasında bir primle işlem gördüğünü vurgulayarak bu da piyasaya ek fiat geldiğini gösterebileceğini ifade ediyor.

Çalışma, Ethereum’un Bir Riskten Korunma ve Güvenli Liman Varlığı Olduğunu Tespit Etti

Etherumun’un potansiyelini gün geçtikçe "güvenilir, çeşitlendirici veya güvenli bir liman varlığı" olarak inceleyen ilk çalışma San Jose Eyalet Üniversitesi tarafından yayınlandı. Aralık 2017 ve Aralık 2018 arasındaki verileri incelemiş ve şu sonuca varmıştı:

"Ethereum kripto para birimi, ABD hisse senedi ve altın piyasalarına karşı bir korunmadır. Ayrıca, Ethereum altın piyasaları için güvenli bir liman gibi davranma eğilimindedir. Para piyasaları söz konusu olduğunda, Ethereum'un ABD Doları için bir çeşitlendirici olduğunu belgeliyoruz."

Diğer senaryolardaki bulguları doğrulamak adına daha uzun süreler üzerinde daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır, ancak haberler hisse senetleri, altın veya Bitcoin'den (BTC) farklılaşmak isteyen yatırımcılar tarafından fark edilecektir.

JPMorgan, Blockchain Bölümünü Consensys ile Birleştirmeyi Planlıyor

ABD'nin en büyük bankası olan JPMorgan, Quorum blok zinciri bölümünü Ethereum kurucu ortağı Joe Lubin tarafından kurulan geliştirme stüdyosu ConsenSys ile birleştirmek için görüşmelerde bulunuyor.

Banka, Ethereum ağını kullanarak özel Quorum blok zincirini oluşturdu. 365 bankanın Bankalararası Bilgi Ağı için kullanılır ve JPMorgan dijital para biriminin omurgası olarak ele alınmıştır.

Başarılı olursa, anlaşmanın altı ay içinde açıklanması muhtemeldir, spekülasyonla bankanın Ethereum ekosistemine daha fazla yatırım yaptığı görülebiliyor.

Ethereum Fiyatı Yedi Ayın En Yüksek Seviyesinde

Ethereum fiyatı üst üste yedi hafta yükseldi ve dün 274 $ 'a geldi - geçen yılın Temmuz ayından bu yana en yüksek fiyat bu.

Ethereum için haftalık en uzun kazanan seri Ocak'tan Mart 2017'ye kadardı. Ethereum fiyatı bu hafta ve bir sonraki dönemde yeşil kapanırsa, rekor kıran bir koşuya girer.

Fiyat artışına artan ağ kullanımı eşlik etti. Glassnode verilerine göre, toplam günlük gaz kullanımı geçen yılın Eylül ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Aktif Ethereum adreslerinin sayısı geçtiğimiz hafta % 21.5 arttı ve işlemler de % 13.2 arttı.

DeFi 1 Milyar Doları Aştı

Merkezi Olmayan Finans başvurularında yatırılan fon miktarı ilk kez 1 milyar doları aştı (ve şu anda 1,15 milyar dolar). Ethereum, toplamın yaklaşık % 70'ini oluşturuyor ve Bitcoin'in Lightnin Network’ü, Ethereum blockchain üzerine inşa edilmeyen ilk 20'deki tek proje.

En büyük üçüncü DeFi projesinin kurucusu Kain Warwick, Synthetix, Cointelegraph'a DeFi’nin başarısının insanların Ethereum'un potansiyelini ve blok zincir üzerine inşa edilen çok sayıda projenin “piyasada yanlış fiyatlandırma” ile mücadeleye yardımcı olduğunu söylediğini belirtiyor.

“Ethereum'un bu geleneksel finansal uygulamaları merkezi olmayan bir platformda çoğalttığı fikri nihayet uçurumu aştı ve insanların anladığı noktaya geldi”.

“Bakmaya başladığınızda, Ethereum'da ne kadar şeyin olduğu belli oluyor. Bitcoin gibi bir şeyle karşılaştırdığınızda, sadece daha büyük boyuttaki emirler söz konusu. ”

Warwick, Bitcoin'de de yükselişte olduğunu ve bunun çok değerli bir varlık olduğunu düşünüyor.

 “Ama insanları tekrar kripto konusunda heyecanlandıran tüm bu aktiviteyi kolaylaştıran şey nedir? Bu Ethereum. Her şey burada gerçekleşiyor. Tüm harika projeler ve ilginç uygulamalar Ethereum'dan ortaya çıkıyor ve bunun nasıl farkındalık yaratmadığını ve bu değer teklifinin yeniden değerlendirilmesini görmek zor. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ