Ropsten, çok beklenen Londra hardfork'unu destekleyen ilk Ethereum (ETH) test ağı oldu. Ethereum'un (ETH) EIP 1559'u Sonunda Ropsten Testnet'te Uygulandı

Ethereum

Ropsten, çok beklenen Londra destekleyen ilk Ethereum (ETH) test ağı oldu. Ethereum'un (ETH) EIP 1559'u Sonunda Ropsten Testnet'te Uygulandı

EIP 1559 neden önemlidir?

Ethereum'un Londra hard forku, 2021'deki tüm blok zinciri sahnesi için en çok beklenen güncellemelerden biridir. Tartışmalı Ethereum İyileştirme Önerisi 1559'u içerir.

Ethereum (ETH) çekirdek geliştiricisi Tim Beiko tarafından Twitter gönderisine göre bugün, 24 Haziran 2021 02:23 UTC'de 10499401 blok yüksekliğindeki, Londra hardfork, Ropsten test ağında etkinleştirildi.

Beiko, aktivasyonun önceden beklenenden 'biraz daha uzun' sürdüğünü itiraf etti. Aynı zamanda bu güncelleme, Ethereum'un (ETH) test ağlarında Londra'nın ilk kez etkinleştirilmesidir.

30 Haziran'da bu önemli güncelleme, Rinkeby'deki Goerli test ağında uygulanacak ve aktivasyonun 7 Temmuz 2021'e kadar gelmesi bekleniyor.

Geliştirici, Ropsten test ağının, test ağındaki madencilik büyük ölçüde fedakar olduğu için ekipmanlarını zamanında yükselten madencilerin eksikliği nedeniyle blokları düşük hızda doğruladığını ekledi.

London hardfork, beş Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) içerirken, EIP 1559 en önemli olanıdır. Dinamik ücret yapısını tanıtır ve periyodik ücret yakmalarını uygular.

Böylece, EIP 1559 etkinleştirildiğinde, Ethereum (ETH) tarihinde ilk kez deflasyonist bir varlık haline geliyor. Bazı analistler bunu Ethereum (ETH) fiyatı için bir yükseliş katalizörü olarak görüyor.

Bununla birlikte, kullanıcılar için Ethereum (ETH) gaz ücretleri düşürüleceğinden, bazı Ethereum (ETH) madencileri bu hard fork'a yıllardır karşı çıkıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ