Lubin, 12 Mart'ta yayınlanan bir videoda Blockchain teknolojisinden yararlanan farklı endüstrilerden bahsetti.

Ethereum

Ethereum kurucu ortağı ve ConsenSys CEO’su Joseph Lubin, Blockchain teknolojisinin ve merkeziyetsizliğin, içerik üreticilerine ve gazetecilere fayda sağlayabileceğini söyledi. Lubin, 12 Mart'ta yayınlanan bir videoda Blockchain teknolojisinden yararlanan farklı endüstrilerden bahsetti.

Lubin, yayınlanan bu videoda sanatçıların blockchain'den “oldukça dramatik bir şekilde yararlanmaya” karar verdiğini, çünkü içeriğin nasıl tüketildiğine ve paylaşıldığına ilişkin politikalar ve şartlar eklemelerine izin verdiğini söyledi.

    “Müzik endüstrisindeki sanatçıların ortalama olarak, sektördeki değerin yaklaşık yüzde 11 ila 12'sini yakaladığını ve bu büyük plak şirketlerinin yüzde 70 kadarını emdiğini düşünüyorum. Bu plak şirketlerini Ethereum platformunda akıllı sözleşmelerle değiştirebiliriz. ”

Lubin, Blockchain teknolojisine geçilse bile organizatörler gibi aracıların tamamen piyasadan silinmeyeceğini de sözlerine ekliyor. Ancak Blockchain teknolojisine geçilirse bu aracılar şu anda olduğu gibi pastadan büyük dilimi alan taraf olmayacak.

Gazetecilik ile ilgili olarak Lubin, Civil gibi Blokchain odaklı platformların “tüketiciye doğrudan içerik sağlamaya ve “ gazeteciliğe ahlakı geri getirmeye ” izin vermiş gazetecilik endüstrisine yardımcı olabileceğini söyledi. Lubin Civil gibi bir platformun haber salonlarının platformda güvenlik bağının etik ve etik bir kod oluşturmasına izin verdiğini söyledi:

 “Eğer bu sözü bir şekilde bozarlarsa, okuyucuları, dinleyicileri onları göreve çağırabilir, hisselerine meydan okuyabilir ve potansiyel olarak platformdan çıkmalarını sağlayabilir.”

Bu ayın başlarında, Civil, geçen yıl verilmeyen ilk para teklifine rağmen resmi lansmanını duyurdu. Gazetecilik endüstrisine alternatif bir iş modeli sağlamayı amaçlayan platform, şimdi katılımcıların Civil ekosistem içindeki oy kullanma gücünü temsil edecek CVL belirteçleri de dahil olmak üzere Civil üyelik satın almalarına izin veriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ