Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin, Satoshi iddiacısı Craig Wright'a blockchain patent portföyü hakkında bir araştırma yaptı. Vitalik, blockchain patentleriyle övünen herkesin blockchain'i anlamadığını söyledi.

Ethereum

Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin, Satoshi iddiacısı Craig Wright'a blockchain patent portföyü hakkında bir araştırma yaptı. Vitalik, blockchain patentleriyle övünen herkesin blockchain'i anlamadığını söyledi.

Vitalik Buterin, ilan edilen bitcoin yaratıcısı Craig Wright ve nChain'de blockchain patent portföyü üzerinde örtülü bir tokat attı. Vitalik, “Ülkenizde / şirketinizde / kuruluşunuzda kaç tane“ blockchain patenti ”olduğu konusunda övünüyorsanız, blok zincirlerini anlamıyorsunuz.” Daha önce Craig Wright, nChain'in blok zinciri patentleri için 800'den fazla başvuruda bulunduğunu ve 50 ila 100 arasında verildiğini iddia etmişti. Bununla birlikte, uzmanlar bu patent portföyünün Bitcoin Cash'ten Lightning'e blockchain projeleri için yasal bir tehdit oluşturduğuna inanıyorlar.

Vitalik’in blockchain patenti hakkındaki tweet'i, bazıları Ethereum kurucusuna bazılarının onunla anlaştığı gibi saldırdığı için heyecan verici bir kavga yarattı. Coingeek'in kurucusu ve kripto endüstrisinde tanınmış bir isim Calvin Ayre, Buterin'in blockchain'i anlamadığını söyleyerek cevap verdi ve Ethereum'un ICO dolandırıcılıklarını geliştiren bir platform olduğunu iddia etti. Teknolojiniz ICO shitecoin fırtınasında dünyanın gördüklerinden daha fazla dolandırıcılık için kullanıldı. Tarih kibar olmayacak, diye yazdı. Ayrıca blockchain patentlerinin gerçek bir şey olduğunu da ekledi. Dragonchain Joe Roets'in CEO'su hem blockchain'in açık kaynaklı felsefesini hem de patent sistemini destekleyen bir blog yazısı yayınladı.

 Mart ayının başlarında, Bitcoin Derneği Başkanı Jimmy Nguyen, yapılan gerçek patent sayısının sadece 666'ya ulaştığını kaydetti. Blockchain topluluğunun korkularını özetledi: “Çevrimiçi trolleri dinlerseniz, Craig dünya hakimiyeti arayışının bir parçası olarak tüm Bitcoin ve tüm blok zincirini patentlemeye cehenneme düştü. ” Jimmy Nguyen aynı zamanda eski bir patent avukatı ve eski CEO nChain CEO'su. Blockchain şirketlerinin teknolojilerini patentlemeye çalışmasının sadece doğru olduğunu söyledi. Her türlü mantıklı iş gibi biz de uygun olduğunda fikri mülkiyet haklarını güvence altına alarak yatırımımızı korumayı seviyoruz. Ayrıca nChain'in dünyanın en büyük blockchain patent portföyünü ürettiğini belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ