Değişikliklerden biri, işlem ücretlerinin hesaplanma şeklini değiştirerek ideal olarak bunları yumuşatıyor ve daha az değişken hale getiriyor.

Değişikliklerden biri, işlem ücretlerinin hesaplanma şeklini değiştirerek ideal olarak bunları yumuşatıyor ve daha az değişken hale getiriyor.

Başka bir değişiklik, esasen madencilerin para kazanmasını zorlaştıracak ve sonunda madenciliği alakasız hale getirebilecek büyük bir Ethereum dönüşümü için zemin hazırlıyor.

Hard Fork Gerçekleşti

Ethereum'un çok heyecanlı ve biraz tartışmalı "Londra" hard forku az önce etkinleştirildi.

Şimdiye kadar, başarılı yükseltme haberi, Ethereum blok zincirinin yerel tokeni olan ether fiyatındaki artışla aynı zamana denk geldi. Kripto para birimi son 24 saatte %3,9 artışla 2.620 dolar seviyesinde

Coşkunun büyük bir kısmı, yazılım yükseltmesinin, dünyanın en büyük ikinci kripto para biriminin temelini oluşturan kodda birkaç büyük ve gerekli değişikliğin gelmesi anlamına geldiği gerçeğiyle ilgili.

Ethereum kullanıcıları için son gelişmeler her zaman zor olmuştur. Blok zincirinin ölçeklendirme konusunda uzun süredir devam eden bir sorunu var ve son derece öngörülemeyen ve bazen fahiş işlem ücretleri en büyük hayranlarını bile rahatsız ediyor.

ICRYPEX Kripto Fest 2021 - Avrupa'nın En Büyük Kripto Para Konferansı Başlıyor!

Son aylarda, çoğunlukla Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen değiştirilemez tokenlere olan ilgideki artış ve merkezi olmayan finans dünyasındaki patlayıcı büyüme veya aynı zamanda büyük ölçüde ethereum blok zincirini kullanan DeFi sayesinde sorun daha da kötüleşti.

Perşembe günü, kodda yapılan değişiklikler, Ether’leri yok ederek veya “yakarak” ve işlem ücretlerinin çalışma şeklini değiştirerek bu sorunların çoğunu düzeltmek için tasarlandı, böylece daha öngörülebilir olacaklar.

Ethereum'u bir otoyol gibi düşünüyorsanız, Londra trafiği azaltmak için birkaç şerit ekliyor ve geçiş ücretlerini standartlaştırıyor.

Castle Island Ventures genel ortağı ve Coin Metrics kurucu ortağı Nic Carter, “Ücret mantığına çok fazla karmaşıklık katıyor, ancak ücret dinamiklerini potansiyel olarak stabilize edebilecek ilginç bir yaklaşım” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ