Ethereum, Haziran 2020'de çalkantılı bir başlangıca tanık oldu.

Ethereum

Son 4 gün içinde, ikinci en büyük token grafiklerde 253 dolara kadar ulaştı, ancak 5 saat içinde 225 dolara büyük bir düşüş kaydetti. Zincir üstü ölçümler bu türbülansa tepki veriyordu ve hareket açısından aktivite düzeyi anlamlıydı.

Tüketilen Token Yaşı, belirli bir süre zarfında adreslerde bir değişiklik geçiren ETH tokenının sayısını, son taşındığından bu yana geçen gün sayısıyla gösterir. Metrik, hareketsiz tokenların hareketini izlemek için çok değerlidir.

Tüketilen Token Yaşı, mevcut Ethereum düzeltme süresinin de geçici olabileceğini ima eden trenddeki yönlü değişikliği tanımlamakta yardımcı olur.

1 saatlik grafiğin yakından gözlemlenmesinde, artış ve düzeltme sonrasında Ethereum'un , geçen hafta boyunca tutarlı olan 235 $ ve 246 $ konsolidasyon aralığına geri döndüğü tespit edilebilir .

Menzilden kopmak mümkündür, ancak geçmişte Token Age Consumed'in yükselişinden sonra ETH için yeni bir taban sürekli olarak sağlamlaştırılmıştır. Geriye dönüp bakıldığında, metrik yatırımcılar arasında da kısa vadeli bir davranış değişikliğinin göstergesi olduğu için hareketsiz tokenların hareketi potansiyel olarak olumlu bir dönüşüme neden olabilir.

Mevcut senaryoyu analiz ederken, satış baskısının satın alma baskısına dönüşme olasılığı daha yüksektir, çünkü geri çekilme Ethereum'un değerlemesini konsolidasyon aralığının altına almamıştır.

 Ek olarak, Ethereum günlük gaz kullanılan grafiğinin geçen ay içinde birçok varyasyonu kolaylaştırmadığını ve ağ kullanımı açısından oldukça tarafsız bir etkinlik olduğunu belirtmek de önemlidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ