Polygon ağı, performanslarını katman 1 blok zincirlerinde ölçeklendirmek isteyen 37 binden fazla merkezi olmayan uygulama için ideal olduğunu kanıtladı.

Ethereum

Polygon ağı, performanslarını katman 1 blok zincirlerinde ölçeklendirmek isteyen 37 binden fazla merkezi olmayan uygulama için ideal olduğunu kanıtladı.
Polygon ağı, ölçeklendirme çözümleri için altyapıyı aktif olarak oluşturan özel geliştiricilerden oluşan bir ekibe sahiptir.
Ethereum (ETH) ekosistemi, akıllı sözleşmelerin tartışmasız kralıdır ve şüphesiz lider ölçeklendirme çözümü Polygon, gelecekteki başarısının bir parçası olacaktır. Diğer katman 1 akıllı sözleşme blok zincirlerinden artan rekabete rağmen, Ethereum konumunu korumayı başardı. Sonuç olarak, Polygon (MATIC), çoğu piyasa stratejisti, tüccar ve analistin yükseliş duygularının tadını çıkardı.

Ayrıca, Polygon (MATIC) 135 milyondan fazla benzersiz adres topladı ve şirketin web sitesindeki verilere göre 145 binden fazla sözleşme oluşturucuyla gurur duyuyor. Özellikle, Polygon zinciri, Ethereum ağından güvenliğin keyfini çıkarmanın yanı sıra 100 aktif doğrulayıcı tarafından güvence altına alınmıştır. Bu nedenle, 10 milyar MATIC'in 4 milyarından fazlası aktif çiftçilik için istiflendi.

En son kripto fiyat kehanetlerine göre, Polygon (MATIC) son 24 saatte yüzde 32 artarak 1,08 dolar civarında işlem görüyor. Bitcoin fiyatı ile ilgili olarak, Polygon (MATIC), metriklere göre yaklaşık 244.442 BTC'lik bir piyasa değerine ve yaklaşık 60.738 BTC'lik günlük işlem hacmine sahiptir.

Polygon ağı, performanslarını katman 1 blok zincirlerinde ölçeklendirmek isteyen 37 binden fazla merkezi olmayan uygulama için verimli olduğunu kanıtladı.

Poligon (MATIC) ve Gelecekteki Büyüme Beklentileri

Polygon ağı, ölçeklendirme çözümleri için altyapıyı aktif olarak oluşturan özel geliştiricilerden oluşan bir ekibe sahiptir. Polygon'un sunduğu ölçeklendirme ürün paketi arasında Polygon PoS, zkEVM, Polygon Avail, Polygon Edge, Polygon Nightfall, Polygon Miden, Polygon Zero ve Polygon Supernets bulunur.

Özellikle, Polygon geliştiricileri tarafından geliştirilen bazı ölçeklendirme ürünleri yayındayken, diğerleri geliştirme veya genel test ağı modlarındadır. Bu nedenle, Poligon'un geleceği temel bir bakış açısıyla umut vericidir. Ayrıca, Ethereum ağı geliştirme modunda ve önümüzdeki yıllarda daha fazla güncelleme planlanıyor.

Özellikle, Polygon geliştiricileri, ağ tıkanıklığı ile gölgelenen Ethereum ağını ölçeklendirmek için bilgisayar donanımının en hızlı bileşenlerine odaklandı.
Mali tablolardan, Polygon'un Starbucks (SBUX), NuBank, Reddit, DraftKings (DKNG), Robinhood Markets (HOOD) ve Facebook ana Meta Platformları (META) Instagram dahil olmak üzere önemli kurumsal müşterileri var.

Bernstein'dan analistler Gautam Chhugani ve Manas Agrawal, “Bu, Polygon'u milyonlarca kullanıcı için Web3 rampası olacak benzersiz bir konuma getirdi, …… Piyasa, ayı piyasasında inşa ettiği için ödüllendirmeye başladı” diye yazdı.

Teknik açıdan bakıldığında, MATIC tokeni Haziran ayında dibe vurduğundan beri yükselen bir yörüngede. Bu nedenle, tokenin yeni bir ATH elde etme ve daha fazla ölçeklendirme olasılığı yüksektir. Gerçek durum kullanımına sahip bir kripto projesi olan Polygon (MATIC), üç yıl önce ATL'sinden yaklaşık yüzde 33876.8 kazandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ