Ethereum'un oranı, geliştiricilerin zorluk bombasını bir kez daha ertelemeye karar verdiği bu Cuma gününden başlayarak, bir noktada %20'ye yakın düştü, şimdi %10 düşüşle 0.054BTC'ye düştü.

Ethereum'un oranı, geliştiricilerin zorluk bombasını bir kez daha ertelemeye karar verdiği bu Cuma gününden başlayarak, bir noktada %20'ye yakın düştü, şimdi %10 düşüşle 0.054BTC'ye düştü.

Ethdev Çağrıları Başkanı Tim Baiko, “Kısacası bombanın ertelenmesi konusunda anlaştık” dedi. Bu ayın sonuna kadar beklenen çatalla 2,5 ay ertelenecek.

Bu, zorluk bombasının yeniden devreye girmesi için Eylül ortasına, blok sürelerini başlangıçta yavaş yavaş yükseltiyor, sonunda ağın kullanılamaz olduğu bir noktaya ulaşana kadar.

Şu anda blok süreleri neredeyse hiç artmadı ve bu zorluk bombası, Proof of Work (PoW) madencilerine bu konuda başka seçenek bırakmadan Stake Kanıtı'na (PoS) geçişi zorlamak için uygulanan bu zorluk bombasıyla Eylül ayına kadar böyle kalacak.

Beiko'ya göre birleşme gecikmedi. "Hala  Ağustos-Kasım aralığının kabaca doğru olduğunu hissediyorum."

Bir Eth2 geliştiricisi olan Ben Edgington daha kritikti: “Birleşmeyi geciktirmeyeceğini söylüyoruz. umarım olmaz. PoW'de her ekstra hafta 1 Milyon tona yakın CO2 emisyonu üretiyor.”

Karar tartışmalıydı ve Ropsten test ağı birleştirmesinin ne kadar iyi gittiğini görünce, işlemlerde ana ağı geride bırakan Klin üzerinde aylarca yapılan testlerden ve bitmiş göründükleri için aylarca gölge çatallanmasından sonra, muhtemelen bu Haziran ayında canlı birleştirilmiş olabilirlerdi.

Ancak, her zaman Eylül anlamına geldiğini varsaydığımız geçici bir Ağustos hedefi ile ekstra dikkatli olmak istiyorlar.

Şimdi bu gecikmeyle birlikte en son Ekim. Bu zaten ayı derinliği olabilir, bu yüzden kimse o noktada geri adım atmaz.

Ertelenen her gün, madencilere 30 milyon dolar yakılması anlamına geliyor. Ethereum şu anda, Bitcoin'in %2'sine kıyasla %4'lük nispeten yüksek bir enflasyon oranına sahip. Yani oranı geçen seferki gibi davranıyor.

Birleştirme bunu değiştirecek çünkü ihraç, staking Eth'in kilidi açılana kadar altı ay boyunca sıfıra düşecek ve ücret yakma ile sıfırın altında olacak.

Ancak, yeni arz dinamikleri "temizlendiğinde" ve kilit açma FUD'nin sindirildiği için tüm bunların hissedilmeye başladığı önümüzdeki yaz pekala olabilir.

Bu, fiyat dinamiğinden yola çıkarak, bu yaz, hemen hemen bitirdiklerinde onlara karşı adil olmak gerekirse, hiç kimse bir hata nedeniyle suçlanma riskini almak istemiyor. Çok dikkatli davranarak, bu yaz uygun bir sıçrama elde etme fırsatını kaçırdıkları anlamına geliyor. Yükseltme şimdi, ayının derinliği ne olabilir, bu da kimsenin umursamayacağı anlamına gelebilir.

Yine de arz ve talep matematiği, birinin umursadığını umursamıyor. Dolayısıyla, bu zorluk bombası gecikmesi ve hatta şimdi en geç Ekim'den önce birleşme arzusu bile bizim için çok fazla bir fark yaratmıyor çünkü gerçekten hiçbir şeyi değiştirmiyor, oranın biraz daha iyi kalmasını bekliyoruz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ