Bitcoin ve kripto para piyasasında makro faktörler olarak ifade edebileceğimiz bazı gelişmeler piyasanın üzerinde baskı oluşturabiliyor.

Bitcoin ve kripto para piyasasında makro  faktörler olarak ifade edebileceğimiz bazı gelişmeler piyasanın üzerinde baskı oluşturabiliyor. Bu baskı aynı zamanda fiyatlar üzerinde de önemli etki yapıyor.

Tellurian ExoAlpha Varlık Yönetimi Başkanı Jean-Marc Bonnefous piyasadaki son düzeltmede Evergrande olayının etkisi olduğuna dair çok fazla tartışma olduğunu vurguladı. Bonnefous, Evergrande hadisesinin kripto para piyasası için ne anlam ifade ettiğine yönelik olarak ‘’Elon Musk’ın tweet’leri kripto paralar için ne anlam ifade ediyorsa, Evergrande haberleri de borsalar için o anlama geliyor’’ vurgusu yapıyor.

Bonnefous’a göre kripto para piyasaları, bu haberlere yönelik olarak çok fazla tepki veriyor. Bu açıdan kripto para piyasasında yaşanan düzeltmenin teknik bir konsolidasyon olduğu belirtiliyor.

Kripto para piyasasını etkileyen yalnızca Evergrande haberleri de değil elbette. ABD Tüketici Fiyat Endeksinde yaşanan yüzde 6,2 ‘lik yükseliş de Bitcoin fiyatını önemli öcüde etkilemiş görülüyor. Tabi burada ABD’de şoke edici enflasyon verilerinin uzun vadede Bitcoin fiyatın da destekleyeceğini belirtelim.

Bitcoin fiyatında yaşanan testlerin, fiyat yükselişlerinin sağlıklı bir şekilde devam etmesi için gerekli olduğunu tarihsel tecrübe bize gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ