Bu yazımızda sizlere Everipedia Coin (IQ) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve IQ Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Everipedia Coin (IQ) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi IQ Coin

Bu yazımızda sizlere Everipedia Coin (IQ) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve IQ Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Everipedia (IQ) Nedir?

Everipedia, 2014 yılında Wikipedia'ya merkezi olmayan bir alternatif olarak kuruldu. Platformun sınırsız konuları olan Wikipedia ile karşılaştırıldığında, daha geniş bir alıntı kaynağı yelpazesine ve daha fazla kullanıcının katılımını sağlayan bir içerik inceleme sürecine izin verir.

Everipedia ayrıca, kullanıcıların gelecekteki olayların sonucunu tahmin etmelerini sağlayan merkezi olmayan bir tahmin pazarı olan PredIQt'u da piyasaya sürdü.

IQ belirteci, hem Everipedia'da hem de PredIQt ekosisteminde kullanılan yardımcı program belirtecidir. Kullanıcılar, Everipedia konularını ve makalelerini düzenleme yeteneğine sahip olmak için IQ'yu stake edebilirler; ayrıca gelecekteki etkinliklere bahis yapmak ve doğru tahminler için ödüller kazanmak için PredIQt'taki IQ jetonunu kullanabilirler.

9 Ağustos 2018'de Everipedia, EOS blok zincirinde merkezi olmayan bir uygulama olarak piyasaya sürüldü. O zamandan beri, toplam IQ token arzının %51'i EOS sahiplerine airdrop olarak verildi.

Everipedia Coin (IQ) Nedir?

Everipedia, herkesin bildiklerini paylaşmaya ve başkalarına değer sağlamaya katılabildiği, EOS blok zinciri tarafından desteklenen, topluluk tarafından yönetilen bir bilgi ve bilgi platformudur.

Everipedia, içeriğin uygun şekilde referans alındığı ve tarafsız olduğu sürece, kullanıcıların herhangi bir konuda sayfa oluşturmasına olanak tanır. Yönetişim modülü, değişikliklerin onay için token sahipleri topluluğuna gönderilmesine izin verir, token modülü, adreslerin token bakiyelerinde değişiklik yapmaktan sorumludur, makale modülü ise veritabanına dahil edilecek düzenlemeleri önermek için kullanılır.

Herhangi bir kullanıcının gelecekteki herhangi bir etkinlikte pazar oluşturabileceği PredIQt adlı merkezi olmayan tahmin pazarı bulunuyor. Kullanıcılar ayrıca bu olayların sonuçlarında hisse satın alabilir ve takas edebilir. PredIQt'ta, tahmin piyasalarında ödeme yapmak, piyasaların sonucunu çözmek için stake yapmak ve yeni pazarlar için tüm sistem çapında alım satım ve oluşturma ücretlerini ödemek için IQ tokeni gereklidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ