Takip ve izleme blockchain öncüsü Everledger, teknolojisini elmas endüstrisinin karbon ayak izini dengelemesine yardımcı olmak için kullanıyor.

Everledger, Elmas Endüstrisi İçin Blockchain Tabanlı Karbon Dengeleme Sunuyor

Takip ve izleme blockchain öncüsü Everledger, teknolojisini elmas endüstrisinin karbon ayak izini dengelemesine yardımcı olmak için kullanıyor.

Şirketin Hindistan ve ABD merkezli Shairu & Atit Diamonds ile başlatılan yeni platformu, elmas endüstrisi katılımcılarına karbon azaltma projelerinde kredi satın alma seçeneği sunuyor. Bunlar, yeni ağaçlar dikerek, ormansızlaşmayı azaltarak, temiz suya erişim sağlayarak ve yenilenebilir enerjiye yatırım yaparak sera gazı emisyonlarına karşı koymaya çalışır.

ABD'deki Fred Meyer ve Littman Jewelers, Everledger’in karbon dengeleme özelliğini kullanan ilk perakendeciler olacak.

2015 yılında, izin verilen bir blok zinciri kullanarak elmasların provenansını izlemeye başlayan Everledger, Everledger CEO'su Leanne Kemp'un “değer ve değerler” dediği şeyi birleştirerek izlediği mallar yelpazesinde yönetim temasını sürdürülebilir bir tedarik haline getiriyor.

Shairu & Atit Diamonds da dahil olmak üzere platform müşterileri, tüketicilere üretim süreçlerinden kaynaklanan karbon ayak izi hakkında gerçek zamanlı veri sunabilecek ve Everledger platformunda halka açık sürdürülebilirlik raporları sunabilecek.

Kemp, “Dünya Günü, Paris Anlaşması ve Birleşmiş Milletler'in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'nin özünde olduğu için bu yeni çözümü başlatmak için doğru gün” dedi. “Bu tüketiciler blok zincirindeki elmas karbon ayak izi bilgilerine Everledger platformu üzerinden ilk kez erişebilecekler. Ayrıca, takı için bir blockchain platformunda ilk kez karbon dengelemesi mümkün olacak. ”

Değerli taşların ötesine geçen Everledger, pillerde kullanılan kobalt ve lityum gibi nadir toprak minerallerinin sürdürülebilir tedarik zinciri izlemesinde de yer alıyor ve Hyperledger blockchain stablemate Circulor ile işbirliği yapmayı planlıyor.

 Başkan Yardımcısı ve Everledger'in sürdürülebilirlik başkanı Carrie George, yeni platformun enerji verimliliğini ve yenilenebilir kaynak sağlama çabalarını doğrulamak için blockchain sertifikaları sağlayacağını söyledi. “Zaman ve paralarını doğrudan elde etmek istedikleri etkiye odaklanmak için paydaşları her zamankinden daha hızlı ve daha doğrudan bağlayabiliriz” diyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ