OpenSea'de eski bir ürün müdürü olan Nathaniel Chastain, mahkeme belgelerine göre Adalet Bakanlığı'nın içeriden öğrenenlerin ticareti eylemini reddetmek için dava açtı.

Ex-OpenSea Yöneticisi NFT Ticareti İçin Daha Düşük Ücret İstiyor

OpenSea'de eski bir ürün müdürü olan Nathaniel Chastain, mahkeme belgelerine göre Adalet Bakanlığı'nın içeriden öğrenenlerin ticareti eylemini reddetmek için dava açtı.

Pazartesi günkü dosyalamada Chastain, aleyhindeki davanın performans göstermeyen token veya NFT tutamayacağını ve bunların menkul kıymet veya emtia olarak kabul edilemeyeceğini iddia ediyor. Bu durumda, DOJ'un elektronik sahte suçlamalarıyla karşı karşıya kalamaz.

Hareket, Amerika Birleşik Devletleri'nde New York Güney Bölgesi için sunuldu.

Marangoz Tel Dolandırıcılık Teorisi

Belirtildiği gibi, Chastain'in masrafların reddine ilişkin yasal argümanı, Carpenter / Amerika Birleşik Devletleri, 484 ABD davasına dayanmaktadır. 19 (1987) – Carpenter'ın elektronik dolandırıcılık teorisi.

Eski OpenSea yöneticisinin hukuk ekibi, elektronik dolandırıcılık suçlamalarıyla karşı karşıya kalan bir kişi için menkul kıymetler veya emtia olma ihtiyacını vurgulayarak, Carpenter/Amerika Birleşik Devletleri'ne dayalı içeriden öğrenenlerin ticareti gereksinimlerine temel bir bakış atıyor.

Avukatları, hükümetin bu konudaki tutumunun “Carpenter'ın kusurlu anlayışı  teorisi olduğunu savunuyor. ”

“İçeriden öğrenenlerin ticaretiyle ilgili bir Carpenter tel dolandırıcılık teorisi altındaki herhangi bir kovuşturmada, menkul kıymetler veya emtia ticaretinin varlığı, suçun kilit unsuru olmaya devam ediyor.” hareketi okur.

Chastain'in hukuk ekibine göre, her şey “Carpenter kararının amacı . Yalnızca bu bilginin kaynağına borçlu olunan bir sorumluluğu ihlal ederek gizli bilgilerin kötüye kullanılmasını önlemek değil, aynı zamanda kritik bir şekilde finansal piyasaları korumaktır” gerçeğine bağlı. ”

Adalet Bakanlığı, Chastain'i Haziran ayında, aleyhindeki iddialara "ilk dijital varlık alım satım planı" olarak atıfta bulunarak suçladı. Suçlamalar, eski OpenSea personelinin, önde gelen pazarda listelenecek NFT'lerin ticaretini yapmak için içeriden bilgi kullandığını belirtti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu da az önce eski bir Coinbase çalışanına ve diğer iki kişiye içeriden bilgi ticareti için suçlamada bulundu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ