Büyük denetim firması Ernst & Young (EY), Ethereum (ETH) Blockchain'in yeni Akıllı Sözleşme Analiz Aracı'nın özel bir beta test versiyonunu piyasaya sürdü.

EY, Ethereum Blockchain İçin Smart Contract Analyzer

Büyük denetim firması Ernst & Young (EY), Ethereum (ETH) Blockchain'in yeni Akıllı Sözleşme Analiz Aracı'nın özel bir beta test versiyonunu piyasaya sürdü. Gelişme 16 Nisan'da yapılan bir EY basın bülteninde açıklandı.

Araç, şirketlerin ve bireysel yatırımcıların bilinen güvenlik riskleri için akıllı sözleşmeleri ve ilgili belirteçleri değerlendirmelerine izin verecek bir test ve güvenlik hizmeti olarak tanımlanmaktadır.

İsrail'deki EY Blockchain Güvenlik Laboratuarı tarafından geliştirilen araç, piyasaya sürülmeden önce ya da halka açık blok zincirinde yayına alındıktan sonra belirteçler ve sözleşmeler için çalışır.

EY, belirteçlerin kabul edilen endüstri standartlarına uygun olup olmadığını doğrulamanın yanı sıra, potansiyel kötü amaçlı yazılım ve kodlama hataları gibi durumları kapsayan 250'den fazla standart testin bir listesini oluşturduğunu belirtir.

Denetçi devi, değerlendirme parametrelerinin hem güvenlik açıklarını hem de verimlilik eksikliklerini hedeflediğini belirtir. Basın bülteni ayrıca hizmetin özelleştirilmiş testlerin geliştirilmesini ve devam eden sözleşmelerin değişime uğradıkça sürekli izlenmesini destekleyeceğini belirtti.

EY Global İnovasyon Lideri Blockchain Lideri Paul Brody, benimseme arttıkça, Blokchain tabanlı yatırım sistemlerinin kurumsal bilgisayar sistemlerinin daha geniş olduğu gibi aynı denetim araçlarıyla sağlanması gerektiğini belirtti. Ve Ekledi:

    “Statik kodu test etmek yeterli değil, sözleşmelerin ve belirteçlerin gerçek işlem koşulları altında nasıl performans gösterdiğini görmemiz gerekiyor. Simülatör, birçok farklı işlem senaryosunun durumunu değiştirmeden tam Ethereum Blockchain kullanılarak test edilmesini sağlar. Bu, kod güncellemeleri, kilitleme kuralları ve aktarma kısıtlamaları gibi her türlü standart etkinliği içerir. ”

EY, akıllı sözleşme test hizmetinin bu yıl daha sonra Blockchain Analyzer'ın yeni sürümüne entegre edileceğini belirtti.

Cointelegraph'ın dün bildirdiği gibi, İkincisi daha yeni ana gelişmelere uğramış bir Blockchain analitiği, vergi ve izleme platformudur. Yine dün, EY, kamuya açık Blockchain üzerinden güvenli, özel işlemlerin benimsenmesini kolaylaştırmayı amaçlayan, sıfır bilgi içeren bir protokol yayınladı.

Bu Mart ayında, siber güvenlik çözümleri şirketi Kudelski Security, Blockchain kullanan firmalara ve kamu sektörü kuruluşlarına daha iyi güvenlik çözümleri sağlama konusunda işbirliği yapmak için akıllı sözleşmeler denetçisi Hosho ile stratejik bir ortaklığa girdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ