Facebook, teknoloji alanındaki girişimleri için lider bir danışman tutmak istiyor. Bu yüzden Facebook Blockchain işe alımı ile ilgili hareketlerine devam ediyor.

Facebook, teknoloji alanındaki girişimleri için lider bir danışman tutmak istiyor. Bu yüzden Facebook Blockchain işe alımı ile ilgili hareketlerine devam ediyor.

Şirket kariyer sayfasında yayınlanan yeni bir iş ilanında pozisyonla ilgili açıklamalarda bulundu. Facebook'un aradığı danışmanın “yeni ürünler piyasaya sürmek ve bu ürünleri uluslararası alanda genişletmek için gereken ortaklıklar da dahil olmak üzere, Blockchain girişimlerimizle ilgili çok çeşitli sözleşmelerin hazırlanması ve müzakere edilmesinden” sorumlu olacağını söyledi.

Buna ek olarak danışmanın müşterilere; yasal riskler, iş stratejileri ve diğer iş konularında danışmanlık yapma görevini üstlenecektir. Ticari danışman, Facebook’un ana ortaklarla ilişkilerini ve ürünlerin ve programların ticari yönlerini yapılanma görevini de üstlenecek.

Danışmanlık görevini üstlenecek adayın hali hazırda  “sayısız anlaşmayı yönetebilecek”  kadar kanıtlanmış bir avukatın niteliğine sahip olması gerekmektedir.

Ancak bu iş aynı zamanda ciddi bir teknik uzmanlık gerektiriyor. 4 yıllık teknoloji işlemleri deneyimi ve buna ek olarak özellikle Blockchain ve ödemeler teknolojisi ile ilgili yasal konularda 5 yıllık deneyime sahip olması isteniyor.

Facebook’un Blockchain'i etkin ödemele teknolojisi olarak kullanma planları birkaç aydır biliniyor. New York Times’ın bir Şubat ayı raporu, sosyal medya devinin, WhatsApp ve Instagram’ı içeren şirketin medya platformlarındaki ödemeler için bir kripto para üzerinde çalıştığını ortaya koydu.
New York Times (NYT)’ın kaynaklarına göre, Facebook'un beklenen kripto para birimi Facebook Coin'in 2019’un ilk yarısında piyasaya sürülmesi bekleneniyor.

Facebook’un bu teknolojiye olan ilgisini daha da artırarak, bu yıl Blockchain teknolojisi alanında çalıştırmak üzere 20’den fazla iş ilanı yayınladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ