Facebook’un Kaliforniya’da Menlo Park’taki genel merkezi, 29 Mart’ta yayınlanan ilanlara göre, Blockchain bölümünde beş yeni pozisyon açtı.

Facebook, Blockhain Bölümü İçin Yeni İş İlanlarını Duyurdu

Facebook’un Kaliforniya’da Menlo Park’taki genel merkezi, 29 Mart’ta yayınlanan ilanlara göre, Blockchain bölümünde beş yeni pozisyon açtı.

Yeni iş ilanları şirketin LinkedIn hesabından yayınladı. Duyurulara göre, şirket şu anda Blockchain ekibine katılmak için bir büyüme ürünü yöneticisi, ürün yöneticisi, veri bilimcisi, yazılım mühendisi ve işletme operasyonları yöneticisi arıyor.

Bu pozisyonlarda yayınlanan iş ilanları, firmanın teknolojiyi uygulayabileceği Olası alanlara da işaret etmektedir:


    “Blockchain ekibi Facebook içinde bir başlangıç ve biz tüm Blockchain teknolojisinin tüm yönleriyle çok sayıda ilgi alanını araştırıyoruz. Nihai hedefimiz milyarlarca insana şu anda sahip olmadıkları şeylere erişme konusunda yardım etmek. Bunlar sağlık, adil finansal hizmetler, bilgi kaydetme veya paylaşma gibi yeni yollar olabilir. ”

Kısa süre önce, şirket hem Blockchain hem de ödemelerde deneyime sahip üst düzey bir avukat için bir pozisyon açtı. Müşteriye, teknolojiyle ilgili çeşitli yasal riskler hakkında tavsiyelerde bulunmakla birlikte, Blockchain girişimleriyle ilgili çok çeşitli sözleşmelerin hazırlanmasından ve pazarlık edilmesinden sorumlu olacak.

Facebook'un ayrıca Tel Aviv, İsrail'deki ofisinde çalışmak için bir ürün yöneticisi ve karışık yöntemler UX araştırmacısı aradığı bildirildi. Blockchain departmanı için yeni açılan pozisyonların sayısı bu nedenle 20'yi aştı.

Facebook’un kripto para birimindeki duruşu, 2018 boyunca önemli bir metamorfoz geçirmiştir. Daha önce kripto reklamlarını yasaklayan şirketin, sahip olduğu mesajlaşma hizmeti WhatsApp kullanıcıları için bir Stabilcoin başlatmayı düşündüğü bildiriliyor.

Teknoloji devi Blockchain ekibinin kuruluşu ilk kez Mayıs 2018'de açıklandı. Daha sonra Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger’ın başkanı David Marcus, sosyal medya sitesinin merkeziyetçi olmayan teknoloji için olası uygulamaları araştırdığını açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ