Facebook'un stablecoin kuruluşu Diem Association, ülkenin gelişen düzenleyici manzarasıyla birlikte İsviçre'den ABD'ye taşınıyor

Facebook Diem Derneği İsviçre

Facebook'un stablecoin kuruluşu Diem Association, ülkenin gelişen düzenleyici manzarasıyla birlikte İsviçre'den ABD'ye taşınıyor.

Facebook’un stabilcoin projesini yürüten kuruluş olan Diem Association, yan kuruluşu Diem Networks U.S. ve Silvergate Capital Corporation ile bir ortaklık duyurdu. Ortaklığın bir sonucu olarak, Silvergate Bank, Diem USD stablecoin'in münhasır çıkarıcısı olacak ve Diem Derneği de İsviçre'den ABD'ye taşınacak. Diem Derneği, Facebook’un hem kripto endüstrisinin hem de görevdeki yetkililerin ve kurumların şüpheyle yaklaştığı, çok eleştirilen stabilcoin sepetini oluşturuyor.

Deim Derneği İsviçre'den ABD'ye taşındı

Diem Association, stabilcoinlerin gerçek zamanlı transferine izin veren, izinli bir blockchain tabanlı ödeme sistemi çalıştırır. Basın açıklamasında, ortaklığın Diem USD pilot programı için önemli bir erken adım olduğu belirtildi. Diem'in CEO'su Stuart Levey, “Silvergate, tüketicileri koruyan ve finansal sistemin bütünlüğünü artıran blockchain tabanlı bir ödeme sistemiyle ilerlerken, finansal yenilikte lider ve Diem için ideal bir ortak… Bakıyoruz bu ortak vizyonu gerçekleştirmek için Silvergate ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz. "

Diem, İsviçre Makamlarından Ödeme Lisans Sistemi Başvurusunu Geri Çekecek

Diem Derneği’nin İsviçre’den ABD’ye taşınması, "Diem’in ABD’deki ilk stratejik odağı" ile tutarlıdır ve ülkedeki değişen düzenleyici ortamı yansıtmaktadır. Sonuç olarak Diem, İsviçre makamlarından ödeme lisans sistemi başvurusunu geri çekecek. Diem projesi uzun bir süre sessiz kaldı ve nasıl geliştiği hakkında pek bir şey bilinmiyordu. Proje ilk duyurulduğunda büyük bir inceleme aldı ve kısa bir süre sonra dünyanın dört bir yanındaki hükümet figürlerinden daha da fazlasını aldı. Şimdi proje ilk pilot uygulamasına hazırlanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ