Libra'nın yöneticileri, önümüzdeki yıl stablecoin lansmanı konusunda olumlu düşüncelere sahip.

Facebook, Düzenleyici Baskılar Nedeniyle Libra’yı Önümüzdeki Yıl Başlatabilir

Libra'nın yöneticileri, önümüzdeki yıl stablecoin lansmanı konusunda olumlu düşüncelere sahip. Libra'nın politika başkanı ve eş başkan yardımcısı, AB'nin önümüzdeki yıl projeye yeşil ışık yakacağını umuyor.

Euractiv raporuna göre, Libra’nın eş başkan yardımcısı ve politika sorumlusu Dante Disparte'nin gelecek yıla kadar stablecoin lansmanına odaklandıklarını söyledi. AB düzenleyicilerinin projeye devam etmeleri için onlara yeşil ışık yakacaklarını düşünüyorlar.

“AB Düzenleyicileri Tarafından Dile Getirilen Birçok Endişeyi Paylaşıyoruz”

Daha önce, AB maliye bakanları küresel stablecoinlerin ihracı konusundaki endişelerini dile getirdiler. AB düzenleyicileri Libra gibi küresel stablecoinlere ilişkin riskleri ve zorlukları tamamen ele almak istedi. Libra yöneticisi, AB yetkilileri tarafından dile getirilen endişelerin çoğunu paylaştıklarını söyledi. Ancak eş başkan, projeye yönelik siyasi duyguların birçok bakımdan tamamen temelsiz olduğunu ekledi.

Dijital para birimi öneren tek firma Facebook değil. Daha önce, dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance, kripto projesi Venüs'ü ortaya çıkardı.

Libra Gelecek Yıla Kadar Düzenleyici Netlik Elde Etmeye Kararlı

Eş başkan yardımcısı Dante Disparte, Libra’nın arkasındaki derneğin önümüzdeki yıl düzenleyici izin almaya kararlı olduğunu doğruladı. Facebook kripto para birimi projesini açıkladığından beri, şirket yöneticileri düzenleme izni almadıkça projeye devam etmeyeceklerini iddia ettiler. Dante ayrıca, başlangıçtan beri her zaman projenin yasal olarak düzenlenmesini istediklerini belirtti. Ayrıca, eğer bir 21. yüzyıl ödeme ağı kuruyorlarsa, aynı şekilde düzenlenmeleri gerektiğini de vurguladı.

Ancak, tüm dünyadaki düzenleyiciler özel dijital para birimleri için yasaklar önerdiği için Libra’nın yolu kolay görünmüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ