Meta, kullanıcıların donanım ve içeriğin genişliğini keşfetmelerine izin vererek, sürükleyici bir sanal dünya Metaversive deneyimi sunacak.

Facebook Ebeveyn Meta, Fiziksel Mağaza  Aracılığıyla Kullanıcılara Metaverse Deneyimini Getiriyor

Meta, kullanıcıların donanım ve içeriğin genişliğini keşfetmelerine izin vererek, sürükleyici bir sanal dünya Metaversive deneyimi sunacak. Önümüzdeki ay açılacak olan Meta mağazası, etkileşimli bir Quest 2 ekran duvarına sahip olacak.

Facebook'un ana şirketi Meta  NASDAQ: FB, Metaverse deneyimini dünya çapındaki kullanıcılarına sunmak için çabalarını gerçekten artırıyor. 25 Nisan Pazartesi günü Meta, San Francisco Yarımadası'ndaki yeni bir perakende mağazası aracılığıyla insanları Metaverse ile tanıştıracağını duyurdu.

Mağaza, 9 Mayıs'ta Kaliforniya, Burlingame'de açılacak ve ayrıca sanal gerçeklik alanı için tüm donanıma sahip olacak. Bu hamle ile Meta, sanal gerçeklik kulaklıkları, akıllı gözlükler ve video iletişim ekranları dahil olmak üzere donanım ürünleri için etkileşimli demolar sağlamayı hedefliyor.

Meta bu ilk fiziksel mağazayı kendi Menlo Park kampüsünde açacak. Temel olarak, kullanıcıların sanal kulaklıklarda gördüklerini gösteren duvardan duvara kavisli bir LED ekrana sahip olacak. Bu girişimden bahseden Meta mağaza başkanı Martin Gilliard şunları söyledi:

Meta Mağazası, insanların gelecekte ürünlerimizin Metaverse'e nasıl geçiş kapısı olabileceği konusunda bu bağlantıyı kurmalarına yardımcı olacak. Mağazamızda Metaverse satmıyoruz, ancak umarız insanlar gelir ve ürünlerimizin onları ona nasıl bağlayacağına dair biraz daha bilgi sahibi olurlar.

İnsanlar teknolojiyi deneyimledikten sonra, onun için daha iyi bir takdir kazanabilirler. Biz işimizi doğru yaptıysak insanlar çıkıp arkadaşlarına 'Meta Store'a bakmalısın' demeli.

Meta'nın İnteraktif Arayışı 2 Ekran Duvarı

Meta, fiziksel perakende mağazasının etkileşimli bir Quest 2 ekran duvarına sahip olacağını söyledi. Böylece kullanıcılar, donanım ve içeriğin genişliğini keşfedebileceklerdir. Ayrıca, Meta'nın sürükleyici Quest 2 demo alanında kullanıcılar, Beat Sabre, GOLF+, Real VR Fishing veya Supernatural'ı keşfedebilir ve kulaklıkta gördüklerinizi görüntüleyen duvardan duvara kavisli büyük bir LED ekranda deneyebilir.

Geçen yıl, şirket ana odağını Metaverse'e kaydırırken Facebook tamamen yeniden markalaştığını duyurdu. Şirket, bu projeyle dünya çapındaki kullanıcılar arasında sosyal medya etkileşimleri için oyunu yükseltmeye istekli. Bununla birlikte, Facebook'un Metaverse'e girişi, birkaç kripto projesini buna atlamaya teşvik etti.

Burada parlak bir gelecek öngörebilecekleri için Metaverse çoğunluğunu benimseyen birkaç proje gördük. Ayrıca, konuya aşina olan kaynaklara göre Meta, Metaverse'de kendi tokenlerini piyasaya sürmeyi planlıyor. Şu anda 'Zuck Bucks' olarak adlandırılan bunlar, temel olarak Meta tarafından kontrol edilen uygulama içi oyun tokenleri olacak.

Ayrıca Meta, topluluğa anlamlı katkılar için itibar belirteçleri ödülleri almayı da planlıyor. Her ne kadar blok zinciri tabanlı olmasa da, Meta hala token ekonomisiyle uğraşıyor.

Geçmişte Meta, sonunda kapattığı stabilcoin projesi Diem ile güçlü düzenleyici engellerle karşı karşıya kaldı. Ayrıca, Meta hissesi NASDAQ: FB geçen yıl boyunca ciddi bir düzeltme geçirdi. Hisse senedi, Eylül 2021'deki en yüksek seviyelerinden %50 düştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ